Bayraklı 29 Ekim'e hazırlanıyor

Bayraklı Belediyesi önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ses getirecek bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Bayraklı 29 Ekim'e hazırlanıyor
Bayraklı Belediyesi önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ses getirecek bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda 6 bin gönüllü aynı anda zeybek oynayacak, ardından da bir Atatürk figürü oluşturacak. Bu tarihi anın bir parçası olmak isteyenler için de müracaatlar sürüyor.

Ses getiren Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine imza atan Bayraklı Belediyesi bu yıl bir ilki daha gerçekleştirecek. Bayraklı Belediyesi 2014 yılında 1923 kişi zeybek oynamış ve 1923 rakamını oluşturmuştu. 23 Nisan'da Atatürk'ün çocukları, 'Atam İzindeyiz' yazmıştı. 19 Mayıs'ta ise Atatürk'ün yolunda emin adımlarla yürüyen gençler denizde kanolarla 1919 rakamını oluşturmuştu. Cumhuriyetin 92. yıl dönümünde ise 2015 kişi zeybek oynamış, ardından da ay yıldızlı dev Türk Bayrağı figürünü oluşturmuştu. 2016'da ise 2 bin 123 kişi zeybek oynamış, Türkiye haritasını oluşturmuştu. Geçen yıl da saatler 19.23'ü gösterdiğinde Smyrna Meydanı'nda 4 bin kişi aynı anda zeybek oynayıp, ardından bir araya gelerek Atatürk'ün renkli kalpaklı portresini oluşturdu.


6 BİN KİŞİLİK ORGANİZASYON


29 Ekim için bu yıl hazırlanan programda da saatler 19.23'ü gösterdiğinde 6 bin gönüllü aynı anda zeybek oynayacak, ardından da sürpriz bir Atatürk figürü oluşturacak. Bu dev gösteri için 8 bin, farklı tonda tişört hazırlanırken, portrenin oluşturulmasının ardından 'Anadolu Ateşi' sahne alacak. Ayrıca havai fişek gösterileriyle İzmirliler unutamayacakları bir gece yaşayacak.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Cumhuriyetimizin 95'inci yılını yine Bayraklı'ya yakışır şekilde muhteşem bir organizasyonla kutlayacağız. Tüm hemşehrilerimizi Smyrna Meydanı'na bekliyoruz" dedi.

Bayraklı'daki bu tarihi ana eşlik etmek ve Atatürk figürünün bir parçası olmak için 0 232 477 20 00 telefon numarasından müracaat edilebiliyor.
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER