Başkan Piriştina'dan temizlik hareketine destek

15 Eylül Dünya Temizlik Günü'nde düzenlenen 'Let's Do It' (Haydi Yapalım) hareketine Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina da destek verdi.

Başkan Piriştina'dan temizlik hareketine destek

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 15 Eylül Dünya Temizlik Günü'nde, küresel atık problemine karşı toplanıp, dünyayı temizlemek üzere güçlerini birleştiren 150 ülkeden milyonlarca gönüllü arasında yer alıp, süpürge ve küreğiyle Buca İstasyonu'nda temizlik yaptı.

15 Eylül Dünya Temizlik Günü'nde düzenlenen 'Let's Do It' (Haydi Yapalım) hareketine Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina da destek verdi. Başkan Piriştina, dünyanın en büyük sivil hareketlerinden olan, küresel atık problemine dikkat çekmek için çevreyi daha yaşanabilir hale getirmeye çağıran etkinliğe Buca Kent Konseyi'nin organizasyonuyla katıldı. Kent Konseyi üyeleriyle birlikte Buca İstasyonu'na gelen Başkan Piriştina, çalı süpürgesini ve küreğini alıp sokakları ve parkı süpürdü. Genç yaşlı çok sayıda vatandaşın da destek verdiği temizlik hareketiyle Buca İstasyonu pırıl pırıl yapıldı.

Kentte yaşayanları çevreye duyarlı olmaya çağıran Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "Yaşadığımız çevreye olan saygıyı hatırlatabilmek için bir araya geldik. Bu etkinlikle kentin temizliğine vatandaşlarımızın biraz daha duyarlı olması için özendirmek istedik. Her ne kadar temizlik bizlerin, yerel yönetimlerin asli görevi olsa da hepimize iş düşüyor. Her şeyi kamudan beklememek lazım. Belediyenin yapacağı işi halkın yapmasından bahsetmiyorum ama yediğimiz çiğdemi yere atmazsak, elinizdeki poşeti biraz ilerdeki çöpe atarsak hem daha temiz çevreye kavuşur hem de belediyenin üstündeki yükü alır maliyetleri düşürürüz. Bu yine kentliye dönecektir. Biraz iş yerinizin, biraz evinizin etrafına özenli ve dikkatli davranabilirsek daha güzel bir çevreye kavuşuruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 11:16
YORUM EKLE

banner92