Aysel Bayraktar'ın adı yaşatılacak

Bornova Belediyesi tarafından Doğanlar'da yapımını tamamlanan Çok Amaçlı Kültür Merkezi'ne, 1994-1999 yılları arasında Bornova Belediye Başkanlığı görevini yürüten merhum Aysel Bayraktar'ın ismi verildi.

Aysel Bayraktar'ın adı yaşatılacak
Bornova Belediyesi tarafından Doğanlar'da yapımını tamamlanan Çok Amaçlı Kültür Merkezi'ne, 1994-1999 yılları arasında Bornova Belediye Başkanlığı görevini yürüten merhum Aysel Bayraktar'ın ismi verildi.

Geçen şubat ayında yaşamını yitiren Bornova Belediye eski Başkanı Aysel Bayraktar'ın ismi, Bornova Belediyesi'nce yapımı tamamlanan Doğanlar Kültür Merkezi'nde yaşatılacak. Karar, Bornova Belediyesi'nin temmuz ayı olağan meclis toplantısında oy birliği ile alındı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, oy birliği ile alınan karar nedeniyle tüm meclis üyelerine teşekkür etti. Aysel Bayraktar'ın Bornova'ya önemli hizmetlerde bulunan çok değerli bir isim olduğunu belirten Atila, "Adını vereceğimiz Doğanlar Kültür Merkezi'nde Sayın Bayraktar gibi Atatürk ilkelerine ve Cumhriyete bağlı aydın insanlar yetişecektir" diye konuştu.

ÇOK AMAÇLI KÜLTÜR MERKEZİ


Bornova Belediyesi önümüzdeki günlerde hizmete açmayı planladığı Doğanlar Kültür Merkezi'nin temelini 11 Temmuz 2017 tarihinde atmıştı. Doğanlar Mahallesi 1517 Sokak'taki 1700 metrekarelik alanda inşa edilen Çok Amaçlı Kültür Merkezi, çağdaş mimarisiyle dikkat çekiyor. 3 katlı Kültür Merkezi'nin bodrum katı otopark olarak kullanılacak. Engelli vatandaşların kullanımı için düzenlemelerin de yapıldığı tesiste, kadın danışma merkezi ve bu bölüme ait atölyelerin yanı sıra çok amaçlı bir salon bulunuyor. Yaklaşık 2 bin aileye hizmet veren Dost Market'in Doğanlar Şubesi de bu Merkez'e taşınacak.

AYSEL BAYRAKTAR KİMDİR?


10 Şubat 1932'de Adana'da doğan ve 1955 yılında Ankara Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümü'nden mezun olan Aysel Bayraktar, 1957 yılında Prof. Dr. Kazım Bayraktar ile evlendi. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Mimarisi Kürsüsü'nde 1960'da doktor, 1970'de doçent, 1980 yılında profesör oldu. Kendi isteğiyle emekli olana dek, kurulmasında büyük emek verdiği Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nde bölüm başkanlığı yaptı. Birçok ulusal ve uluslararası dernekte ve kuruluşta üyeliği bulunan Bayraktar; 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde Demokratik Sol Parti'den Bornova Belediye Başkanı seçildi ve 1999 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Alp ve Cengiz adlı iki oğul, 3 torun ve bir torun çocuğu sahibi Bayraktar, 21 Şubat 2018'de hayata gözlerini yumdu.
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 14:17
YORUM EKLE

banner92