Yurt Dışı Çıkış Harcında Belirsizlik Devam Ediyor Yurt Dışı Çıkış Harcında Belirsizlik Devam Ediyor

Yeni haftada hava sıcaklıkları 6 ila 10 derece artış gösterecek. Şanlıurfa, Mardin ve Adana'da sıcaklıkların 40 derecenin üstüne çıkması bekleniyor. Marmara ve Ege bölgeleri için ise toz taşınımı uyarısı yapıldı.

Hava Sıcaklıkları Ülke Genelinde Yükseliyor

Ülke genelinde hava sıcaklıklarının artacağı belirtiliyor. Bazı bölgelerde termometrelerin 40 dereceyi göstereceği tahmin ediliyor.

"Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin Üzerinde"

Hava Tahmin Uzmanı Fevzi Burak Tekin, hava sıcaklıklarının artacağını belirterek, özellikle güney, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin 6 ila 10 derece, Karadeniz kıyılarında ise 3 ila 6 derece üzerinde sıcaklıkların görüleceğini ifade etti. Tekin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıkların 40 dereceyi aşmasını beklediklerini, Şanlıurfa ve Mardin'de sıcaklıkların 41-42 dereceye, Adana'da ise 40 dereceyi geçeceğini belirtti.

Marmara ve Ege'de Toz Taşınımı Uyarısı

Yeni haftada yağışların iyice azalacağı öngörülüyor. Bazı bölgelerde toz taşınımı bekleniyor. Tekin, ülkenin büyük bölümünde havanın parçalı ve az bulutlu olacağını belirterek, salı günü kıyı Ege’de, çarşamba günü ise Marmara’nın güneyi ve Ege Bölgesi'nde toz taşınımı beklendiğini vurguladı ve tedbirli olunması gerektiğini söyledi.

Ankara, İstanbul ve İzmir'de Hava Durumu

Üç büyük ilde yağış beklenmiyor. Sıcaklıkların 30 derecenin üstünde olacağı öngörülüyor. Ankara'da hava parçalı ve az bulutlu olacak, İstanbul’da sıcaklık 30 ile 33 derece, İzmir’de ise 34 ile 36 derece arasında değişecek.

Kaynak: Haber Merkezi