5.3 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi 5.3 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan çorba çeşitleri arasında yayla çorbası, hem doyuruculuğu hem de lezzetiyle en sevilenler arasında yer alır. Ancak bazen yoğurtlu yapısı, kesilme sorununa yol açabilir. Özellikle misafirler geldiğinde yapılan yayla çorbasının kesilmesi, can sıkıcı bir durum olabilir. İşte bu noktada, çorbanın terbiyesine ekleyeceğiniz birkaç damla limon, kesilme sorununu kökten çözebilir.

Yayla Çorbası ve Türk Mutfağının En İyi Lezzetleri

Dünyanın en iyi çorbaları listesine Türk mutfağının adını yazdıran yayla çorbası, yoğurt ve pirincin mükemmel bir buluşmasıdır. Ancak bazı zamanlarda yoğurdun kesilmesi sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Özellikle misafirlerin geldiği bir günde yapıldıysa, bu durum can sıkıcı olabilir. Terbiyesini çorbaya yedirmek ve pürüzsüz kıvamıyla şahane bir çorba hazırlamak için en temel işlem güzelce karıştırmaktır. Ancak bu işlemi iyi yapmamanız, ne yazık ki kesilme sorununu yaşamanıza neden olabilir.

Birkaç Damla Limonla Kesilmeye Son Verin

Karıştırmada bir problem olmadığı halde çorbanız hala kesiliyorsa, işte size pratik bir çözüm: Yayla çorbasını yaparken terbiyesine yani naneli sosunu dökmeden hemen önce ekleyeceğiniz birkaç damla limon, çorbanın kesilmesini engelleyecek. Bu sayede mükemmel kıvamlı bir yayla çorbası hazırlayabilirsiniz. Limonun doğal asidi, yoğurdu stabilize eder ve kesilme sorununu ortadan kaldırır.

Kaynak: haber merkezi