Geçtiğimiz günlerde amatör lig ekiplerinden İmralıspor'a transfer olan İbrahim Yattara, tarifeli uçakla Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na geldi. Yattara'yı burada kulüp başkanı Adnan Avcı ve yöneticiler karşıladı.

Havalimanı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yattara, İmranlıspor ile hedefinin şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi. Yattara, yeni takımına geldiği için mutlu olduğunu belirterek, "Başka şehre geldim. İnşallah hedefimiz, şampiyonluk ve BAL'a çıkmak. İnşallah hedefime ulaşacağım. Futbol oynamak kolay değil. Belli bir yaştan sonra gençlerle oynamak biraz zor ama inşallah elimden geleni yapmaya çalışacağım" dedi.

Hentbol erkeklerde Mihalıççık şampiyon Hentbol erkeklerde Mihalıççık şampiyon

İmranlıspor Kulüp Başkanı Adnan Avcı ise Yattara'yı transfer ettikleri için mutlu olduklarını aktararak şunları kaydetti:

"Yattara'ya bizi kırmayıp buraya geldiği için tüm İmranlı adına teşekkür ediyorum. Futboluyla Trabzonspor'da destanlar yazan ve sadece Türkiye'nin değil, tüm dünyanın takip ettiği ünlü bir futbolcu kendisi. Anlatmaya gerek yok. İnşallah bu saatten sonra hep beraberiz. Bu transferin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Engin Karataş'a çok teşekkür ediyorum. Bu transferde emeği çok büyük. İnşallah yarın Cumhuriyet Üniversitesi maçına tüm İmranlılıları bekliyoruz."

Yattara, daha sonra konaklayacağı otele geçti.

Kaynak: HABER MERKEZİ