Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yaşlıların yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefleyen YADES programı hakkında açıklamalarda bulundu. Bu programa yapılan başvurular da resmen başladı. İşte, Yaşlılara Destek Programı'na dair merak edilen detaylar...

Yaşlı Nüfusu ve Devletin Rolü

Türkiye'de yaşlı nüfusun oranı oldukça yüksek. Devlet, bu kesimin hayatını kolaylaştırmak adına çeşitli projeler geliştiriyor ve uygulamaya koyuyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, önemli bir duyuruda bulundu. Bakan Göktaş, YADES 2024 olarak bilinen Yaşlı Destek Programı için başvuruların başladığını duyurdu.

YADES Programı Detayları

YADES; Türkiye'de yaşayan, 65 yaş üstü ve hizmete ihtiyaç duyan yaşlıların, biyo-psiko sosyal bakıma ihtiyaç duyanların yaşadıkları mekanlarda gerekli bakımların yapılmasını ve hayatlarının kolaylaştırılmasını amaçlayan bir programdır.

YADES 2024 başvuruları için ilk adımı belediyeler atacak ve ardından vatandaşlara duyuru yapılacak.

Antalya'dan kalkan uçak Varşova Havalimanı'na acil iniş yaptı Antalya'dan kalkan uçak Varşova Havalimanı'na acil iniş yaptı

Program kapsamında ayrılan ödenek, belirlenen usul ve esaslara göre belediyeler tarafından hazırlanacak projeler için kullanılacak. Bakan Göktaş, projelerin onaylanması ve uygulanması süreçlerinin belirlendiğini ve bu süreçlerin titizlikle yürütüleceğini ifade etti.

Başvurular için son tarih 3 Haziran, saat 17.00 olarak belirlendi. Başvuruları yapacak belediyelerin projelerini bu tarihe kadar valiliklere teslim etmeleri gerekiyor.

Kaynak: Haber Merkezi