Taş eller köprüsüne turist akını

Taş eller köprüsüne turist akını

Vietnam’ın doğusundaki Da Nang şehrinde haziran başında hizmete açılan The Gold Bridge, deniz seviyesinden 1400 metre yükseklikte tasarlandı.


https://youtu.be/qY7EZV-HfDo

Projenin resmi mimarının kim olduğu bilinmese de peyzaj tasarımının TA Landscape Architecture tarafından yapıldığı kaydedildi. Köprü iki aydır turist akınına uğruyor.


Vietnbam'daki 'The Gold' köprüsü sosyal medya kullanıcılarının yeni gözde yapıları arasına girdi. Sıra dışı köprüde çekilmiş pek çok fotoğraf Instagram kullanıcılarının mekanı daha da merak etmesini sağlarken, büyük bir yatırımla inşa edilen yapının amacına hizmet edeceği şimdiden belli oldu.Mimarinin bölgeye turist çekmede ne kadar önemli bir faktör olduğu tüm dünya tarafından bilinen bir gerçekken, bu göz alıcı köprünün taş elleri şimdiden ülkenin ilgi odağı haline geldi. Vietnam’da Da Nang’ın Ba Na Hills isimli bölgesinde inşa edilen The Golden Bridge, iki dev elin üzerinde durmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Çünkü sıra dışı tasarımıyla hem seyahatseverlere hem de sosyal medya kullanıcılarını kendisine çeken köprü, gökyüzüne doğru yükselen bir çift el tarafından tutuluyordu.
150 metre uzunluğunda olan The Golden Bridge’in, Thien Thai Garden’ın devam eden gelişiminin bir parçası olarak açıldığı belirtildi.


Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER