Rüzgar, Koruncuk için esecek

Bu yıl 25-26 Ağustos tarihleri arasında Koruncuk Vakfı yararına düzenlenecek olan  'Koruncuk Sörf Festivali'nin üçüncüsü, İzmir'in Çeşme ilçesinde, Alaçatı'da yapılacak.

Rüzgar, Koruncuk için esecek

Bu yıl 25-26 Ağustos tarihleri arasında Koruncuk Vakfı yararına düzenlenecek olan  'Koruncuk Sörf Festivali'nin üçüncüsü, İzmir'in Çeşme ilçesinde, Alaçatı'da yapılacak. Bu yıl gerçekleşecek festival ile Urla'nın Barbaros Mahallesi'nde 15 bin metrekare arazi üzerinde konumlanan ve hazırlıklarında son aşamaya gelinen Türkiye'nin ikinci çocuk köyü Koruncukköy Urla'ya katkı sağlanacak.

13 yaş altı, 17 yaş altı, 21 yaş altı kız ve erkekler kategorilerinde düzenlenecek ve 200'ü aşkın katılımcının yer alması beklenen festival öncesinde Alaçatı'da bir otelde basın toplantısı düzenlendi. Turizmci Hazan Karaer, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Başkan Yardımcısı ve İzmir Şube Başkanı Işıl Nişli, sörf okulu bulunan Çağla Kubat Diaz ile Jimmy Diaz festivalle ilgili bilgi verdi. Sörf okulunun sporcuları da toplantıda yer aldı.

Toplantıda konuşan turizmci Hazan Karaer, Urla Çocukköy'e katkı sunmanın kendilerini gururlandırdığını belirterek, "Koruncuk Vakfı ülkemizin yüz aklarından biri. Bu vakıf sayesinde Koruncuklar sevgiyle büyüyor, tüm gereksinimleri karşılanıyor ve iş sahibi olacak bireyler haline geliyor. Ve bu çocukların yaşadığı İstanbul'daki Bolluca Köyü'nden yüzlerce kilometre uzaklıktaki Alaçatı'da üç yıldır çok değerli bir etkinlik yapılıyor. Biz de her yıl ilgiyle takip ettiğimiz festival için bu yıl ne yapabiliriz diye düşündük ve festivalin ana sponsorluğunu üstlendik. Urla'da açılmak üzere olan Türkiye'nin ikinci çocuk köyü Koruncukköy Urla'ya bir nebze de olsa katkı sunmak bizleri ayrıca gururlandırıyor ve mutlu ediyor" dedi.Koruncuk Vakfı Başkan Yardımcısı ve İzmir Şubesi Başkanı Işıl Nişli ise, "Koruncukköy Urla için vaatlerimizi yerine getiriyoruz. Etkinliğimiz kapsamında Çağla Kubat Diaz ve Jimmy Diaz, Alaçatı'nın rüzgarını bir kez daha Koruncuklar için estiriyor. Buradan elde edilecek fon ile Koruncuklara destek sağlayacağız. Diğer yandan bizler de vaatlerimizi yerine getirdik ve köyümüzü tamamladık. Hem vakfımıza hem de İzmir'e yakışır bir sistemle köyümüzü açmaya hazırız" diye konuştu.

Türkiye'de windsurf'ün tanınmasına büyük katkı sunan Çağla Kubat Diaz ise festivalin, Türkiye'de çocukların ve gençlerin katılımıyla gerçekleşen en büyük etkinlik olduğunu ifade etti. Böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yaptıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Festivalin dünyada çocukların çocuklar için yarıştığı tek organizasyon olduğuna dikkat çeken sörf dünyasının başarılı yarışçısı Jimmy Diaz da, "Üç yıldır Koruncuk gibi çok değerli bir vakıfla uluslararası bir organizasyona imza atıyoruz. Çocukların ve gençlerin Koruncuklar için yarışması, bu bilinçle her yıl Alaçatı'da, bizim ev sahipliğimizde bir araya gelmesi gerçekten çok gurur verici. Umuyorum kısa bir süre sonra kapılarını açacak Koruncukköy Urla'nın çocuklarını da, önümüzdeki festivallerde burada ağırlama şansı bulacağız" diye konuştu. DHA

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER