Kanserli çocuklar yararına zumba  

Etkinlik kapsamında gün boyunca hastane ve derneğin sunduğu ihtiyaç listesi doğrultusunda bağış toplandı.

Kanserli çocuklar yararına zumba  
Karşıyaka Belediyesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Onkoloji ve Hematoloji Bölümü’nde yatan hasta çocuklar yararına, Zumbathon etkinliğine ev sahipliği yaptı. ‘Kahramanım olur musun?’ başlıklı etkinlikte buluşan katılımcılar, hem zumba yaptı hem de bağışlarıyla kanserli çocuklara destek verdi.

10 İLDEN KATILIM


Karşıyaka Belediyesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Pediatrik Kemik İliği Nakil Ünitesi, Kan Ordusu Kanser Derneği ve Zumba Ailesi tarafından ortaklaşa düzenlenen organizasyon, 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinlikte İzmir dahil 10 ilden eğitmenler ve 300’ü aşkın katılımcı bir araya geldi. Katılımcıların eğitmenler eşliğinde zumba yaptığı organizasyonda, ilik nakli olup tedavileri evde devam eden çocuklar da 5 dakikalık dans gösterisi sundu.

ANLAMLI TEŞEKKÜR


Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Uzmanı ve Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Savaş Kansoy konuşmasında; lösemi hastalığı, hastalığın teşhisi, tedavi, kök hücre ve nakil hakkında bilgi verdi. Kansoy, “Böyle anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptığı için Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'a, Spor İşleri Müdürlüğü'ne ve Zumba Ailesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

BAĞIŞ TOPLANDI


Etkinlik kapsamında gün boyunca hastane ve derneğin sunduğu ihtiyaç listesi doğrultusunda bağış toplandı. Katılımcıların getirdiği çocuk bezi, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, yatak koruyucu, ıslak mendil ve deterjan gibi bağışlar, Karşıyaka Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER