İşçiler kan verdi

İZBAN işçileri meslektaşları için Alsancak Gar istasyonunda kurulan Kızılay Kan Bağış Merkesi'nde kan bağışında bulundu. İşçiler, vatandaşları da kan vermeye davet etti

İşçiler kan verdi

HABER/ Gökçe ADAR

İZBAN Genel Müdürlüğü'nde gişe memuru olarak çalışan aplastik anemi teşhisi konulan 36 yaşındaki Ayfer Kimran için Alsancak Gar istasyonunda Kızılay Kan Bağış Merkezi kuruldu. Meslektaşları için kan veren işçiler, Ayfer Kimran ve tüm kök hücre bağışını bekleyen hastalar için vatandaşlara kan verme çağrısında bulundu. Makinist Mücahid Yavuz, “Meslektaşımızın haberini aldığımız zaman çok üzüldük. Önce sosyal medya üzerinden Ayfer Kimran için çağrı yaptık, şimdi ise hem arkadaşımız için hem de tüm kök hücre bağışını bekleyen hastalar için işçileri ve vatandaşları kan vermeye davet ettik. Biz inanıyoruz en yakın zamanda meslektaşımız aramıza dönecek”dedi.

İlik nakli olmalı

Aplastik anemi teşhisi konulan Ayfer Kimran için İZBAN işçileri sosyal medya üzerinden kampanya başlatmıştı. İşçiler, konu ile ilgili ortak paylaşım yaparak şu mesajı paylaşmıştı: “Şirketimizde gişe memuru olarak çalışan Ayfer Kimran Ege Üniversitesi Hematoloji Merkezi'nde aplastik anemi teshisi ile yatmaktadır. Arkadaşımızın bir an önce ilik nakli olması gerekli. Hastalığı, vücudu ilik üretemiyor anlamına geliyor. Nakil olabilmesi için tedavisi başladı. Tek tek devletin karşıladığı kadar ailesinden örnekler alınıyor. Fakat donörün daha hızlı bulunabilmesi için Kızılay Kan Merkezleri'ne daha fazla örnek vermek gerekiyor. Sizlerden ricamiz kimliğinizle bu merkezlere gidip ilik nakli bekleyenler için örnek vermek istediğinizi söyleyip Ayfer ve diğer nakil bekleyenler için umut olmanız. Hayatlar kurtulsun, insanlar sevdiklerinden ayrılmasın. Çocuklar annesiz büyümesin. Şimdi sizden ricamız Bayraklı'da Manavkuyu'da Kızılay Kan Merkezi'ne ya da Konak'ta İzsu'ya yakın olan kan merkezine kimliğinizle gidip sadece kan örneği vermeniz. Saygılarımızla” Öte yandan Ayfer Kimran'ın Ege Üniversitesi Hastanesi Hematoloji Bölümü'nde yattığı öğrenildi. Kimran'ın Acil AB (+) Trombosite ihtiyacı olduğu bilgisi alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER