banner112

Hobi kurslarının sayısı artıyor

Hobi kurslarının sayısı artıyor
Vatandaşların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesi ve kaliteli zaman geçirmesi hedefi ile Hobi ve Beceri Edindirme kursları düzenleyen Bornova Belediyesi, kurs merkezlerinin sayısını arttırıyor.

Bu güne kadar ilçenin farklı yerlerinde 5 ayrı merkezde düzenlenen kurslar Pınarbaşı’nda da verilmeye başlandı. Yeni açılan Pınarbaşı Kültür Merkezi içinde oluşturulan sınıflarla
kurs merkezlerinin sayısı 6’ya çıkarıldı.

Vatandaşların tatil ve boş zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri için açtığı hobi ve beceri edindirme kurslarıyla binlerce kişiye müzikten resime, takı tasarımdan halk oyunlarına pek çok dalda eğitim veren Bornova Belediyesi kurs merkezlerinin sayısını arttırıyor. Bu güne kadar Kazım Dirik Mahallesi’ndeki Kurs Merkezi, Altındağ Atatürk Kültür Merkezi, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, Naldöken Kültür Merkezi ile Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri olmak üzere 5 ayrı merkezde verilen eğitimler artık 6 merkezde verilmeye başlandı.
Geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Pınarbaşı Kültür Merkezi içinde faaliye geçen sınıflarda 7 ayrı dalda 430 kişiye eğitim veriliyor. Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda hazırlanan sınıflarda Satranç, Resim, Takı Tasarım,Gitar, Bağlama, Keman ve Çocuk Korosu dallarında kurslar düzenleniyor.
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, hobi kursları konusunda vatandaşların istekleri doğrultusunda hareket edildiğini belirterek, ”Kurslarımızı gelen taleplere göre yönlendiriyoruz. Ayrıca ilçenin farklı yerlerinde kurslar açarak daha çok vatandaşımıza ulaşmak istiyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 12:17
YORUM EKLE

banner97

banner96