Fabrikadan çıkan vücut şampiyonu

Fabrikadan çıkan vücut şampiyonu
İzmir'in Aliağa ilçesinde geliştirdiği aletlerle vücut geliştirme sporuna başlayan demir çelik işçisi Turan Ulusoy, 40-44 yaş kategorisinde elde ettiği Türkiye şampiyonluğunu uluslararası müsabakalarda taçlandırmak istiyor.

Aliağa'daki bir demir çelik fabrikasında çalışan Ulusoy'un vücut geliştirme sporuna ilgisi ortaokul dönemine dayanıyor. O dönem evdeki ansiklopedileri ağırlık olarak kullanan Ulusoy, daha sonra kendi tasarımı aletlerle çalışmalarını sürdürdü.

Vatani görevini tamamlayıp memleketine dönünce ilçede yeni açılan spor salonuna yazılan Ulusoy, bu branşı amatör olarak yapmaya başladı. Fabrikadaki mesaisinden kalan zamanda salonda antrenman yapan demir çelik işçisi, ilk kez katıldığı Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası'nda 40-44 yaş kategorisi 70 kiloda birinciliği elde etti.

Ulusoy, Türkiye şampiyonluğunun ardından 11-14 Kasım'da Romanya'da düzenlenecek Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası'na hazırlanıyor.

Turan Ulusoy,yaptığı açıklamada, küçük yaşlarda ilgi duyduğu vücut geliştirme sporuna evdeki ansiklopedileri ağırlık olarak kullanarak başladığını söyledi.

20170929_2_26004659_26321621

Daha sonra kendine ağırlık aletleri yaptığını anlatan Ulusoy, "Bir süre böyle devam etti. Askerden dönünce ilçemizde yeni açılan spor salonuna gitmeye başladım. O tarihten beri bu işi amatör olarak yapıyorum. İlk kez geçtiğimiz günlerde İstanbul'da düzenlenen Türkiye Şampiyonası'na katıldım. Buradan birincilikle dönünce heyecanım daha da arttı. Yarışmalara genç yaşta katılmadığıma üzülüyorum. Olsun şimdi dünya şampiyonasına hazırlanıyorum. İnşallah ülkeme madalya ile döneceğim." diye konuştu.

Bir demir çelik fabrikasının mekanik bakım bölümünde çalıştığını, aynı zamanda antrenmanlarını sürdürdüğünü hatırlatan Ulusoy, zor olmasına rağmen çalışmalarına devam ettiğini dile getirdi.

Vücut geliştirme sporunu çok sevdiğine dikkati çeken Ulusoy, "Aslında gençlere örnek olmak istedim. İsteyince oluyor. Bizi örnek alıp bu spora başlasınlar, kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar." ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER