Alsancakta'ki 1'inci Kordona çim dayanmıyor

Alsancakta'ki 1'inci Kordona çim dayanmıyor
İzmirlilerin uğrak adreslerinden olan Birinci Kordon'a yeni çimler döşeniyor. Kötü hava koşullarından yıpranan eski çimler yerine daha dayanıklı rulo çimler döşeniyor.

MUSTAFAİzmirin simgesi olan Birinci Kordon'a çim dayanmıyor. İzmirlilerin uğrak adresi olan, güzel havaların vazgeçilmezi kordonda kıyı düzenleme çalışmaları kapsamında 2014 yılında yeni bir çehreye kavuşmuştu. Kötü hava koşullarına dayanıksız olan eski çimler kısa sürede yıpranıp sökülürken, yerine yaklaşık 8 futbol sahası büyüklüğünde dayanıklı rulo çim döşendi. Birinci Kordon’da Alsancak Vapur İskelesi önünden başlayan çalışmalar kapsamında, Cumhuriyet Meydanı’na kadar, 53 bin metrekare alan üzerine basılmaya dayanıklı çimle kaplandı.

UYARILAR ETKİLİ OLMADI

Daha önce düşenen yeşillikler ise kullanım nedeniyle defalarca bozuldu. Bozulan kuruyan bölümler döşendikten sonra da defalarca değiştirildi. Çimlerin üzerine oturanlar arasında kimi sigara söndürdü, kimi çekirdek kabukları bıraktı. Kabuklu çerezlerin tuzu, sigara izmaritlerinin etkisi ve üzerine basıldığı için sararıp solan çimler kötü bir görüntü oluşturdu. Belediyenin daha yeşil bir İzmir için yerleştirdiği tabelalarda işe yaramadı. Belediye ise başlattığı çalışmalar ile kordonu yeniden güzel görüntüye kavuşturacak. Mustafa OĞUZ
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER