İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 'yasa dışı silah ticareti' suçunun önlenmesi ve şüphelilerin tespit yapılarak yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalarda kimlik bilgileri tespit edilen H.G., yasa dışı silah ticareti yaptığı öğrenilerek takibe alındı.

Fiziki takip ve saha çalışmaları sonucunda silahların Küçükçekmece'nin İnönü Mahallesi’nde bir adreste saklandığı ve aynı adreste üretiminin yapıldığı tespit edildi. Ekiplerce belirlenen adrese operasyon düzenledi. Evin balkon kısmını silah imalathanesi olarak kullanan H.G. ve B.K., yakalanarak gözaltına alındı.

Evde yapılan aramalarda beş satışa hazır ruhsatsız tabanca, bir tüfek, sekiz yapıma hazır kurusıkı tabanca, 15 sürgü kapağı olmayan namlusu açılmamış gövde, 15 sürgü kapağı, 17 yiv set yapılı açık namlu, 11 namlu fişek yatağı, 13 icra pimi, bir namlu açıcı masa matkabı, bir mengene, çok sayıda 9 milimetre fişek, icra yayı, şarjör, şarjör kapağı, bir matkap ve yiv set yapıcı uçlar, bir spiral el aleti ve bir milimetrik kumpas ele geçirildi.

Polis ile vatandaşlar arasında minibüs arbedesi Polis ile vatandaşlar arasında minibüs arbedesi

Yakalanan şüphelilerin emniyetteki tamamlanan işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

Kaynak: DHA