Yangın, saat 21.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Demircikara Mahallesi 1429 Sokak üzerinde bulunan Sekiz katlı apartmanın beşinci katının balkonunda çıktı. Yedinci katta oturan Emirhan Y., alev ve dumanları görünce 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verdi. İhbarla adrese çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Beşinci katın balkon kısmında başlayan yangın, büyüyerek altıncı katın balkonuna da sıçradı. İhbarla bölgeye gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken alevler ise yedinci katın balkonuna da sıçradı. Yangının başladığı dairede olay sırasında kimsenin oturmadığı öğrenilirken dumandan etkilenen apartman sakinleri, binayı tahliye etti.

'CAMİYE GİTMİŞTİK'

Kayıp olarak aranıyordu, gölette cansız bedeni bulundu Kayıp olarak aranıyordu, gölette cansız bedeni bulundu

Bir süre sonra eve gelen ve dairesinde yangın çıktığını öğrenen Fikret Ç., "Biz evde yoktuk. Camiye gitmiştik. Yangının çıkış nedeni şu anda bilinmiyor. Komşularım fark etmiş" dedi.

'BİR IŞIK GÖRDÜM, ONDAN SONRA BAKTIM 5. VE 6. KATLAR YANIYOR'

Binanın yedinci katında oturan ve alevlerin kendi dairesine de sıçradığı Emirhan Y., "Ben odamda oturuyordum. Vantilatör çalıştırmıştım. Bir yıldır çalıştırmıyordum. Dedim ki herhalde onun kokusu. Sonra bir ışık gördüm. Ondan sonra baktım ki beşinci ve altıncı katlar yanıyor. 'Yangın var' diye bağırdım. Işıkları kapattım, prizleri çektim. Annemlere söyledim, direkt karşı komşunun kapısını çaldım. Ondan sonra apartmandaki herkesi aşağı indirdik. İtfaiyeyi aradık. Beşinci kattan altıncıya sıçradı, Yedinci katta biz de etkilendik" diye konuştu.

Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık bir buçuk saatlik uğraşları sonucunda kontrol altına alındı. Yangında yaralanan olmazken dumandan etkilenen apartman sakinlerine olay yerine gelen ambulansta müdahale edildi. Yangında apartmanda bulunan üç dairede büyük ölçüde maddi hasar meydana geldi. Ekiplerin yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışmaları sürüyor.

Kaynak: DHA