Müthiş maçı Arsenal kazandı Müthiş maçı Arsenal kazandı

Bayer Leverkusen, başarılı teknik direktörü Xabi Alonso ile olan işbirliğini 2026 yılına kadar uzattı. Ancak, bu uzatma beraberinde bir sürprizi getirdi. İspanyol teknik adam, sözleşmesine eklettiği özel maddeyle Real Madrid ile bağını güçlendirdi.

Real Madrid Şartı: Özel Serbest Kalma Maddesi

Xabi Alonso'nun geleceği, Real Madrid ile özdeşleşen bir maddeyle şekillendi. Sözleşmeye eklenen özel serbest kalma maddesine göre, Real Madrid, Alonso'yu takımın başına getirmek istediğinde 15 ila 18 milyon euro arasında bir bedel ödemek zorunda kalacak.

Alonso'dan Real Madrid'a Açık Kapı: Gelecek Planları Belirlendi

Bu özel madde, 41 yaşındaki teknik adamın gelecekte Real Madrid'in başına geçme olasılığını güçlendiriyor. Özellikle sezon sonunda Carlo Ancelotti'nin sözleşmesinin bitecek olması, İspanyol Teknik adamın Real Madrid'in başına geçme ihtimalini artırıyor.

Başarı Dolu İstatistikler: Bayer Leverkusen Liderlik Koltuğunda

Xabi Alonso, Bayer Leverkusen'in başında çıktığı 54 maçta, 33 galibiyet, 11 beraberlik ve 10 mağlubiyet yaşadı. İspanyol hocanın liderliğindeki Bayer Leverkusen, sezonun namağlup iki takımından biri olarak 31 puanla liderlik koltuğunda oturuyor.

Kaynak: TRT Spor