Geçtiğimiz yıl 30 Aralık’ta Resmî Gazete'de yayımlanan ‘557 Sıra No'lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ gereğince 1 Temmuz tarihinden itibaren, yazarkasa kullanan mükelleflerin en az bir banka veya ödeme kuruluşu uygulaması yükletmeleri zorunlu hale getirildi. Aynı zamanda mükelleflerin, gerekli aksiyonları almamaları durumunda, ilgili tebliğde tanımlanan süreler çerçevesinde yazarkasalarının kullanıma kapatılacağı ve bu yazarkasaların, en az bir banka veya ödeme kuruluşu uygulaması yüklenene kadar tekrar kullanılamayacağı açıklandı.

ESNAFLARIMIZ BU GEÇİŞ SÜRECİNİ KOLAYLIKLA TAMAMLAYABİLECEKLER”

Worldline, çözüm ortağı Ödeal ile banka kartlarına ilişkin aktif bir ödeme uygulaması bulunmayan ve cihazının kapanmasını istemeyen esnaf için özel bir kampanya başlattığını duyurdu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Worldline Türkiye Genel Müdürü Gökşin Öney Yılmaz, “260 binden fazla işyerinde 430 binden fazla yazarkasamız ile lider firmalardan biri konumundayız. Bu sebeple, Worldline olarak çözüm ortağımız Ödeal ile esnafımız için özel bir kampanya başlatarak, onlara halihazırda sunduğumuz sayısız katma değerli ödeme uygulamalarına ek olarak avantajlı fırsatlar sunuyoruz. Ciro sınırı olmayan, üstelik ilk 3 ay aidatsız ve komisyon ödemeyecekleri kampanya ile esnaflarımız bu geçiş sürecini kolaylıkla tamamlayabilecekler” dedi.

3 Gün Sonra Geçerli Olacak: Yüzde 30 Zam Geliyor 3 Gün Sonra Geçerli Olacak: Yüzde 30 Zam Geliyor

CİRO SINIRI, VERİMSİZLİK BEDELİ VE GİRİŞ ÜCRETİ YOK

Ciro sınırı, verimsizlik bedeli ve giriş ücreti olmayan bu kampanya kapsamında; Worldline’a özel Ödeal Kart ya da IBAN geri ödemeleri fark etmeksizin ilk 3 ay aidat ücreti alınmayacak. Mevcut Move/5000 F, iDE280, iWE280 model YazarkasaPOS’lar ile kampanyaya dahil olunabilecek. Yeni cihaz alımlarında ise 3 ay aidat ücreti muafiyeti haricinde kampanya koşullarından yararlanılabilecek ve ödemeler ertesi iş gününde yüzde 0 komisyonla esnafın Ödeal kartında olacak.

Kaynak: DHA