Liverpool'un zorlu sezonu, Premier Lig'de hayatta kalma umutlarını büyük bir zaferle artıran Wolverhampton Wanderers'ta yenilgiye uğrarken devam etti. Wolverhampton 3-0 Liverpool maç sonucu,  Wolverhampton Liverpool maç özeti ve golleri izle Wolverhampton 3-0 Liverpool maç sonucu: Liverpool kurtlardan büyük yara aldı!

Kırmızılar, 2012'den bu yana ilk kez art arda üçüncü bir Premier Lig deplasman maçını kaybetmekten kaçınmayı hedefliyordu, ancak Hwang Hee-chan'ın ortası Joel Matip'ten Liverpool ağına sapınca sadece beş dakika sonra geride kaldı.

Sadece yedi dakika sonra Jurgen Klopp'un tarafı için daha da kötüleşti çünkü zayıf savunma, Craig Dawson'ın ilk maçına yakın mesafeden bir gol atmasına izin verdi.

Liverpool, korkunç bir ilk yarı görüntüsünde kaleye sadece bir şut çekmeyi başardı, ancak aradan sonra daha fazla mücadele ile çıktı.

Andy Robertson kaleye giden bir şutu bloke etti ve Mohamed Salah, Wolves daha da geriye düşerken Darwin Nunez doğrudan Jose Sa'ya gitmeden önce direğin hemen dışında iyi bir çaba gösterdi.

Ancak ev sahibi takımın üzerindeki baskıyı toparladıktan sonra karşı atakta rakiplerine isabet etti, Ruben Neves Adama Traore'nin harika çalışmasının ardından maçı bitirdi.

Galibiyet, Wolves'u küme düşme bölgesinden 15. sıraya taşırken, Liverpool 10. sırada kaldı.

"Liderlik için yarışacağımızı düşünüyorum" "Liderlik için yarışacağımızı düşünüyorum"

Liverpool'un sıkıntıları devam ediyor

Geçen sezon Premier Lig şampiyonluk yarışını son gününe taşıdıktan sonra, çok az kişi Liverpool'un performansındaki düşüş seviyesini tahmin edebilirdi.

Kırmızılar, 2023'te Premier Lig'de galibiyeti henüz tatmamışken, güne masanın tepesinden 21 puanla başladı.

Son lig gezilerinde Chelsea'ye karşı sağlam bir beraberlik umut vericiydi, ancak bu maçın ilk yarısındaki performansları, bu son derece hayal kırıklığı yaratan kampanyada ürettikleri kadar kötüydü.

Fabinho, çürümeyi durdurmak isterken Klopp tarafından düşürülmüştü, ancak ilk 11'in çok azı ilk 45 dakikadan büyük bir itibarla çıktı ve uyuşuk görünüyordu.

Kırmızılar moladan sonra daha iyiydi, ancak o zamana kadar hasar verilmişti ve bu son deplasman mağlubiyeti, onları masanın üst yarısında bir yere yapışmasına neden oldu.

Kurtlar büyük galibiyetle hayatta kalma umutlarını artırıyor

Wolves patronu Julen Lopetegui, Kasım ayının başında atandığından bu yana batan bir gemiyi düzeltmek için iyi bir iş çıkardı ve onları masanın altından ve küme düşme bölgesinden çıkardı.

Cumartesi günü erken saatlerde Everton'ın liderler Arsenal'e karşı kazandığı sürpriz galibiyetin ardından geri çekildiler, ancak taraftarlarına düşme bölgesinden çıkabileceklerine dair gerçek inanç verecek son derece etkileyici bir performansla karşılık verdiler.

Wolves enerji ve özgüvenle oynarken, Lopetegui sezonun başlarında başlarını belaya sokan skor sorunlarını çözdü ve ikinci yarının ilk 20 dakikasında Liverpool'un hafif canlanması dışında sürekli bir tehdit olarak göründüler.

Sırada küme düşme rakipleri Southampton ve Bournemouth'a karşı oynanan maçlarla, bu galibiyet onlara beladan kurtulmak için büyük bir fırsat veriyor.