TÜBİTAK destekli yapay zeka sistemi projesi başlatılacak TÜBİTAK destekli yapay zeka sistemi projesi başlatılacak

WhatsApp, kullanıcıların daha etkili iletişim kurmalarına yardımcı olmak amacıyla dört yeni metin biçimlendirme seçeneği ekledi. Çarşamba gününden itibaren WhatsApp kullanıcıları, maddeli ve numaralı listeler, blok alıntılar ve satır içi kod kullanarak mesajlarını vurgulayabilir ve düzenleyebilir, böylece büyük metin bloklarını daha kolay okunabilir hale getirebilirler. Bu yeni biçimlendirme seçenekleri bir süredir geliştirme aşamasındaydı, ancak şimdi Android, iOS, Web ve Mac için WhatsApp’ta, Kanallar için destekle birlikte kullanılabilir durumda bulunuyor. Bu yeni seçenekler, zaten tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulan kalın, italik, üstü çizili ve monospace formatlarına katılıyor.

WhatsApp’ta yeni metin biçimlendirme nasıl kullanılır?

WhatsApp’ta bu yeni formatları doğrudan bir mesaj içinde markdown tarzı sözdizimi kullanarak nasıl uygulayabileceğinize dair pratik bir rehber:

  • Maddeli Listeler: Adından da anlaşılacağı gibi, artık mesajlarınıza bilgiyi, alışveriş listeleri gibi, madde işaretleriyle ayırabilirsiniz. Metnin başına bir “-” sembolü koyduktan sonra bir boşluk bırakın.
  • Numaralı Listeler: Belirli bir sırayla, talimatlar gibi, bir şeyler yazmanız gerektiğinde kullanabileceğiniz bir başka liste formatı. Bu formatı kullanmak için bir veya iki basamaklı bir sayıdan sonra bir nokta ve tam bir boşluk ekleyin; örneğin, “1. ” gibi.
  • Blok Alıntılar: Kullanıcılar, daha uzun mesajlarda metni vurgulamak ve öne çıkarmak için blok alıntı metni kullanabilir. Bu formatı kullanmak için, vurgulamak istediğiniz metinden önce bir “>” sembolü ardından bir boşluk yazın.
  • Satır İçi Kod: Kodlayıcılar için yararlı bir format olmasının yanı sıra, metninizdeki belirli bilgileri vurgulamanın da iyi bir yoludur. Kullanıcılar, bu formatı kullanmak için metinlerini “” sembolü ile çevrelemelidir; örneğin “böyle`”.

WhatsApp’ın bu yeni metin biçimlendirme seçenekleri ne işe yarar?

WhatsApp’ın bu yeni metin biçimlendirme seçenekleri, iletişimde netlik ve düzen sağlama konusunda kullanıcılara büyük kolaylıklar sunuyor. Artık kullanıcılar, mesajlarını daha düzenli bir şekilde sunabilir, önemli bilgileri vurgulayabilir ve genel olarak daha zengin bir metin deneyimi yaşayabilirler. Bu özellikler, özellikle uzun mesajlar ve teknik detaylar içeren iletişimlerde kullanıcıların mesajlarını daha etkili bir şekilde iletmelerine olanak tanıyacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ