Volkan Demirel hakkında merak edilen futbol kariyeri. Hangi takımlarda forma giydi? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? futbol hayatı, kariyeri ve ailesi. Kısaca merak edilen tüm soruların cevapları.

1981 yılının Ekim ayında İstanbul Fatih’te dünyaya gelmiştir. Burcu Akrep, boyu 1.91 cm, kilosu ise 90’dır. Hakan Demirel isminde basketbol oynayan bir erkek kardeşi, ayrıca İpek isminde bir de kız kardeşi vardır. Annesi’nin ismi Leyla, babası’nın ise Ali Hacı Demirel’dir. Baba tarafından aslen Artvin İli, Şavşat İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Okul takımı ile başladığı futbol hayatına, 2000 yılında profesyonel imza attığı Kartal takımı ile devam etmiştir. İlk olarak Kartalspor takımında profesyonel forma giymiş, 2002 yılında ise Türkiye’nin üç büyüklerinden biri olan Fenerbahçe takımına transfer olmuştur.

Fenerbahçe takımı forması ile birbirinden başarılı bir çok maça imzasını atmıştır. Her geçen gün yükselen performans grafiği ile A Milli takım kadrosunun uzun yıllar bir numaralı file bekçisi olmayı başarmıştır.

Futbol kariyeri boyunca 5 süper lig, 2 Türkiye kupası ve 3 Türkiye Süper Kupa şampiyonluğu yaşamıştır.

Volkan Demirel Milli takım kariyeri;

23 Mayıs 2001 yılında Türkiye U20 Milli takımına seçilmiş toplam 5 kez forma giymiştir. 13 Şubat 2002 yılında dahil olduğu Türkiye U21 formasını ise 17 kez giymiştir. 28 Nisan 2004 yılında ise Türkiye A Milli takım kadrosuna seçilen Volkan Demirel, A Milli formayı ise toplam 62 kez sırtına geçirmiştir.

Volkan Demirel’in Eşi kimdir? çocukları ve aile yaşantısı;

Uzun yıllar Türk futboluna büyük hizmetlerde bulunan başarılı file bekçisi Volkan Demirel, 21 Eylül 2010 yılında Miss Universal güzeli Zeynep Kübra Sever ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2014 doğumlu Yade ve 2017 doğumlu Yeda isimlerinde iki kızı vardır. Eşi Zeynep Sever Demirel, 2009 Miss Belçika güzelidir. Ayrıca yine aynı yıl Miss Universe yarışmasına katılmış, ilk 15 arasına kalmayı başarmıştır.

Hasan Murat Mercan aslen nereli? Hasan Murat Mercan babası kimdir? Murat Mercan kaç yaşında? Hasan Murat Mercan aslen nereli? Hasan Murat Mercan babası kimdir? Murat Mercan kaç yaşında?

Volkan Demirel eşine yaptığı evlilik teklifini ise bir röportaj’da şöyle dile getirmiştir.

Nişanlı olduğu dönemde birlikte Fethiye’de dalış yaptıklarını, öncesinde ise denizden aldığı bir midye kabuğuna yüzüğü koyduğunu belirtmiştir. Dalış esnasında ise eşine elleri ile ev işareti yaptığını, bu durumun ise komik bir hal aldığını, neticesinde de komedi tadında bir evlilik teklifi olduğunu anlatmıştır.