Batı Avustralya Üniversitesi'nden bilim insanları, Pilbara bölgesinde yeni bir karınca türü keşfettiler ve bu türe Harry Potter serisinin ikonik kötü karakteri Lord Voldemort'un adını verdiler. Leptanilla voldemort (L. Voldemort) olarak adlandırılan karıncanın, ince yapılı, cılız bacaklı, keskin çeneli ve açık renkli bir tür olduğu belirtiliyor.

Neandertalleri Hayata Döndürmek Mümkün mü? Neandertalleri Nasıl Diriltebiliriz? Neandertallerin Evrimsel Tarihi Neandertalleri Hayata Döndürmek Mümkün mü? Neandertalleri Nasıl Diriltebiliriz? Neandertallerin Evrimsel Tarihi

Bilim insanlarından Mark Wong, bu karıncanın Voldemort'a benzediğini ifade ederek şunları söyledi: "Hem Harry Potter'daki korkunç düşman hem de karınca ince bir görünüme sahip. İkisi de gölgelerde yaşıyor."

Harry Potter Dizisi 2026'da Ekranlarda!

Warner Bros. Discovery tarafından diziye dönüştürülen Harry Potter serisi, 2026 yılında izleyiciyle buluşacak. Dünyanın en çok satan romanlarından uyarlanan sekiz filmlik serinin dizi versiyonu için çalışmalar 2021 yılında başlamıştı. Yapım şirketi, dizinin çekileceğini geçtiğimiz yıl resmen duyurmuştu.

Warner Bros. Discovery'nin CEO'su David Zaslav, birkaç hafta önce kitapların yazarı J.K. Rowling ile buluştuğunu ve Harry Potter dizisi için çok heyecanlı olduklarını dile getirdi. Yazar Rowling'in de dizinin yaratıcı ekibine destek vereceği belirtildi.

HBO Max platformunda yayınlanacak olan dizinin kadrosuna dair henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Harry Potter Serileri ve Çıkış Tarihleri

  • Harry Potter ve Felsefe Taşı - 16 Kasım 2001
  • Harry Potter ve Sırlar Odası - 15 Kasım 2002
  • Harry Potter ve Azkaban Tutsağı - 18 Eylül 2004
  • Harry Potter ve Ateş Kadehi - 31 Ağustos 2005
  • Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı - 27 Temmuz 2007
  • Harry Potter ve Melez Prens - 15 Temmuz 2009
  • Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 - 17 Kasım 2010
  • Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 - 13 Temmuz 2011

Harry Potter Efsanesi Büyümeye Devam Ediyor

J.K. Rowling'in yarattığı Harry Potter evreni, kitaplardan filmlere ve şimdi de dizilere uzanan geniş bir yelpazede büyümeye devam ediyor. Yeni keşfedilen karınca türüne verilen Voldemort ismi ve 2026'da yayınlanacak dizi, Harry Potter hayranlarının heyecanını artırıyor.

Editör: Kazim Bozkurt