Yağmurlu havalar kabusları oldu

Yağmurlu havalarda Çiğli Yakakent Mahallesi 8087/ 15 Sokak'taki duraklara çıkmayan otobüsler vatandaşları bıktırdı. Hastası, yaşlısı, çocuğu, genci bu durumun çözülmesi için defalarca şikayette bulundu ancak otobüsler için hala kalıcı bir çözüm bulunamadı.

Haber/ Didar DEMİRCİ

Çiğli Yakakent Mahallesi 8087/15 Sokak'taki yokuş, yağmurlu havalarda ESHOT şoförlerini endişelendiriyor. Yağmurlu günlerde yokuşu çıkmayan şoförler, yolcuları yokuşun başındaki durakta indiriyor. Mağdur olan vatandaşlar, yetkililerden kalıcı bir çözüm bekliyor. Söz konusu durumu İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ve ESHOT’a bildirdiğini açıklayan Yakakent Mahalle Muhtarı Seyit Ali Güldere, “Özellikle yağmurlu havalarda otobüs çıkmıyor. Bu konuyu belediye ile görüştük. Bunun sonucunda, otobüsler rahat çıksın, kaymasın diye yolu taradılar. Ancak bu da yeterli değil, oraya asfalt dökülmesi gerekiyor” dedi.

'BAKIMINI YAPSINLAR'

Yaşanan soruna ilişkin gazetemize ulaşarak mağduriyetlerini dile getiren Çamlıkent Sitesi sakinlerinden Şeref Yelbuz, “Buradaki yokuş dik diye yağmurlu havalarda otobüsler çıkmıyor” dedi. ESHOT şoförlerine neden yukarı çıkmadıklarını sorduklarında, “Biz yukarı çıkamayız, araba kayar” cevabını aldıklarını aktaran Yelbuz, yağmurlu havalarda sadece bir otobüsün yukarı çıktığını belirtti. Öte yandan otobüslerin bakımlarının yapılması gerektiğini sözlerine ekleyen Yelbus, “Ya buraya asfalt atılmalı ya da sağlıklı arabaların sefere çıkarılması gerekiyor. Bu insanlara yazık günah” diye konuştu.

'İNMEKTEN KORKUYORUM'

‘Çamlıbel Çıkışı’ adlı durakta bekleyen vatandaşlardan Gamze Kuran da öğrenci olduğunu belirterek, “Otobüs sorununu sürekli yaşıyorum. Yağmurlu günlerde okula gitmediğim zamanlar da oluyor. Çünkü hem hava soğuk oluyor, aşağıya yürümek zorunda kalıyorum hem de geri dönüşüm çok sıkıntı oluyor. Tırnaztepe Üniversitesi'nde okuyorum. Yolum çok uzun… Okuldan bazen geç çıkıyorum, ama sırf yağmura yakalanmamak için erken çıkmak zorunda kalıyorum” dedi. Köpek korkusu da olduğunu belirten Kuran, “Bazen köpekler olduğu için inmekten korkuyorum ve ‘biri iniyor mu’ diye bekliyorum. Onunla beraber yürüyorum. Gerçekten çok fazla köpek var aşağıda ve biri havladığında hepsi geliyor. Bu durum da beni korkutuyor” ifadelerin kullandı.

Soruna ilişkin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden gazetemize yapılan açıklamada en kısa zamanda  yola asfalt dökülerek sorunun çözüleceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2022, 09:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan erman
Erkan erman - 3 hafta Önce

Balçovada nar bel sitesine otobüsler çıkıyor burayamı çıkamıyor üç seçenek kalıyor ya buraya gelen otobüsler eski yada sürücüler beceriksiz çıkamıyor yada arkadaşların canı istemiyor çıkmaya

İsmail Özey
İsmail Özey - 3 hafta Önce

Güzel haber teşekkür ederiz.

Yağmurlu havada özellikle iş ve okul gidiş-dönüş saatleri bütün habercileri bekleriz.

Zehra Yakar
Zehra Yakar - 3 hafta Önce

Lutfen kisa zamanda bu sorunu cozsunler dolmus otobus hizmet etsin cok maduruz yukariya kadar

Zehra Yakar
Zehra Yakar - 3 hafta Önce

Lutfen kisa zamanda bu sorunu cozsunler dolmus otobus hizmet etsin cok maduruz yukariya kadar

Zehra Yakar
Zehra Yakar - 3 hafta Önce

Bende oturuyorum burada otobus cikmiyor tagmurlu havalarda suriostlotf duraginda birskiyor yaslilarimuz cocuklarimiz gec saatlerde karankikta o yokusu cikiyorlar iti kopugu var kopekler var korkuyorlar vabasi ben asagiya kadar iniyoruz mecburen her indigimde kitaplarndan başlıyorum

Figen şimşek
Figen şimşek - 3 hafta Önce

Yıllardır otobüslerin çıkmaması konusunda tek yapılan #ciglibelediyesi #izmirbuyukşehir belediyesine İzmir büyükşehir Çiğli belediye sine topu atılıyor olan biz site sakinlerine oluyor....

Zeynep ÖZEY
Zeynep ÖZEY - 3 hafta Önce

On yılı aşkın bir süredir burada yaşıyoruz. Yakın zamana kadar toplu taşıma dahi yoktu. Nihayet belediye bizi hatırladı diye sevinmemiz uzun sürmedi. Yağmur çiselese yolcuyu dört durak aşağıda bırakıyorlar. Çocuklarımız sabah karanlığında okula gidip akşam karanlığında dönüyorlar. Yağmurlu havalarda otobüse binebilmek için 15 dk erken çıkıp otobüse kadar ıslanarak yürüyorlar. Hastalanıyorlar. Diğer taraftan giderek sayısı artan köpek sürülerinin içinden karanlıkta ve yağmurda eve korkarak dönüyorlar. Ne köpekler için ne de yol için hiç bir başvurumuzu dikkate alan olmadı. Çözüm istiyoruz.

Nazlı Şimşek
Nazlı Şimşek - 3 hafta Önce

Gerçekten bende burada oturan bi sakinim
Ve durumumuz berbat.Kopek o kadar çok ki çocuklarımıza saldırıp zarar veriyorlar.bu işin biran önce çözüme ulaştırılması lazım
yoksa chp belediyesi büyük şekilde oy kaybı yasayacak


banner101

banner100