Virüs paniği rafları boşalttırdı

İlk coronavirüs vakasının Türkiye'de görülmesinin ardından vatandaşlar İzmir Bostanlı’da bazı market raflarını boşalttı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler coronavirüs vakasının etkisini gözler önüne serdi.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs en çok market sektörünü etkiledi. Birçok ülkede gıda maddeleri ve tuvalet kağıtları stoklanırken, geçtiğimiz gün Avustralya'da yaşanan kavga coronavirüsün etkisini gözler önüne serdi. Yaşanan olumsuz gelişmelerden sonra ABD'deki birçok market zinciri temizlik ürünlerinin satışına sınır getirme kararı aldı.

Vatandaşlar önlem için marketlere koştu

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bir kişide coronavirüs tespit edilmesinin açıklamasının ardından vatandaşlar önlem için marketlere koştu. Bir vatandaş İzmir'deki Bostanlı ilçesinde bir markette video çekerek, görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Migros'un yanı sıra vatandaşlar diğer marketlerin raflarını da yağmaladı. Sosyal medyaya yansıyan görüntüler vatandaşların stok için yüklü miktarda yiyecek, içecek, dezenfekten madde alışveriş yaptığını gözler önüne serdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92