banner112

Sel alanı afet bölgesi ilan edildi

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kastamonu, Sinop ve Bartın'daki sel felaketiyle ilgili yaptığı açıklamada "Genel hayata etkili afet bölgesi ilan ediyoruz" bilgisini verdi.

Kastamonu, Sinop ve Bartın'da etkili olan sel felaketinden gelen görüntüler Türkiye'yi sarstı. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Genel hayata etkili afet bölgesi ilan ediyoruz" açıklaması yaptı.

"19 helikopter, 1 İHA bölgede hizmet veriyor. Zararların telafisi için de çalışmalara başladık" diyen Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Acil tedbirler

Ulaşım aksayan yerler için alternatif güzergahlar üzerinde şu anda karayollarımız çalışıyor. Elektrik kesintisi yaşanan yerlere enerji akışı sağlamak için çalışmalar sürüyor. Su kesintisi yaşanan yerlerdeki altyapı onarım çalışmaları da başlatıldı. Haberleşmenin kesintisiz sürmesi için gereken mobil istasyonlar, ihtiyaç duyulan yerlere gönderilmiştir. Kredi desteğinden, vergi ertelemelerine kadar tüm acil tedbirleri devreye almış durumdayız

Kastamonu, Bartın ve Sinop afet bölgesi ilan edildi

Bu arada diğer afet bölgelerinde de ifade ettiğim gibi genel hayata etkili afet bölgesi olarak burayı da ilan ediyoruz. Bakıyorum ki bazı kanallarda siyasetle yakından uzaktan ilgisi olmayan tipler çıkıyor. Bütün afetlerin neyi nasıl götürdüğünden haberi olmayanlar çıkıyor, ileri geri konuşuyor. Biz işimize bakacağız. Ama onlar hala gelip Erdoğan’a ben nasıl vurayım da ona bir yerden yara. Dertle bu. Yara veremezsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2021, 14:53
YORUM EKLE

banner101

banner100