banner112
banner111

Kabine toplantısı sonrası Erdoğan’dan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sona eren kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı sona erdi.

Toplantıyla ilgili basın açıklaması düzenleyen Erdoğan, şunları söyledi:

* Kabine toplantımızda sağlıktan eğitime, güvenlikten turizme kadar ülkemizi milletimizi yakından ilgilendiren pek çok hususla ilgili değerlendirmemizi yaptık.

“ARTIK TAHAMMÜLÜMÜZ KALMAMIŞTIR”

* Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır.

* Buralardan kaynaklanan tehditleri, oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız.

* Polislerimize yönelik son saldırı ve topraklarımızı hedef alan tacizler artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız.

* 3 Aralık Engelliler Günü’nde 750 engelli öğretmenimizin atamasını yapacağız.

“Salgın tedbirlerine bir süre daha uymamız gerekiyor”

* Kabine toplantımızda sağlık alanında corona virüsü salgınındaki gelişmeleri hasta, vefat sayılarından aşıdaki son duruma kadar ele aldık. Gelişmiş ülkelerin çoğundaki sorunun yönetim zaafiyetinden kaynaklandığı görülüyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin getirdiği hızlı karar alma ve etkin uygulama kabiliyeti sayesinde herkese teşekkür ediyorum.

* En büyük şükranı bu süreçte sabırla hep bizim yanımızda yer alan milletimize sunuyoruz. Biz milletimizle tam dayanışma içinde yolumuza devam ettik. Tüm kademeleriyle eğitimde de normalleşme adımlarını attık. Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki eğitim AR-GE merkezlerinde geliştirilen Covid-19 antijen test kiti aşamasına geldik.

* Salgın tedbirlerine riayet etmeyi bir müddet daha sürdürmemiz gerekiyor. Özellikle aşılamada hedeflediğimiz sayıya ulaşmalıyız. Biz kendi meselemizi çözsek bile dünya virüsten temizlenmeden iş bitti diyemeyiz.

* Sağlık sistemini ayakta tutma yanında tüm boyutlarıyla ekonomide, eğitimde geldiğimiz seviyeyi korumak ve daha ileriye taşımak için buna mecburuz. Eskilerin ‘korkulu rüya görmektense uyanık kalma evladır’ sözünde işaret ettiği gibi ihtiyatlı şekilde yolumuza devam edeceğiz.

Ayrıntılar geliyor...

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 19:45
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100