Enkaz kaldırıldı seferler yeniden başladı

İzmir Metrosu seferleri, sabah saatlerinde yeniden başlatıldı.

Enkaz kaldırıldı seferler yeniden başladı

İzmir'in Bornova ilçesinde, dün altından geçen vincin çarptığı yaya üst geçidinin, hattın üzerine çökmesiyle bölgesel olarak durdurulan İzmir Metrosu seferleri, sabah saatlerinde yeniden başlatıldı.
style="display:block; text-align:center;"
data-ad-layout="in-article"
data-ad-format="fluid"
data-ad-client="ca-pub-3498085179144364"
data-ad-slot="4886995527">


İzmir'in Bornova ilçesinde, İzmir Metrosu'nun Sanayi ile Bölge istasyonları arasında bulunan bölümdeki yaya üst geçidi, altından geçen vincin çarpmasıyla çöktü. Olayın ardından vinç operatörü İlker Burgaz (33) ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülürken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi, metro seferlerinin durması nedeniyle kent içi ulaşımda bir aksama yaşanmaması için, Sanayi Durağı'ndan Evka 3 yönüne ek otobüs seferi koydu. Ayrıca, yol kenarındaki bazı ağaçlar, köprüden düşen parçalar nedeniyle devrildi.

[caption id="attachment_108551" align="alignnone" width="800"]yaya-ust-gecidi-metro-hattinin-uzerine İzmir Metrosu'nun Bornova Bölge İstasyonu'nda da 8 Ocak 2016 tarihinde de bir kaza meydana gelmişti.[/caption]

DAHA ÖNCE HATTA KONTEYNER DEVRİLMİŞTİ


İzmir Metrosu'nun Bornova Bölge İstasyonu'nda da 8 Ocak 2016 tarihinde de bir kaza meydana gelmişti. Bir lojistik firmasının depolama alanındaki çalışma sırasında, forkliftle kaldırılarak üst üste istiflenmek istenen konteynerlerden biri, bitişikteki metro hattının koruma duvarını yıkıp, rayların üzerine devrilmişti. Bu sırada istasyona girmekte olan trenin, aynı zamanda çekicisi olan, içinde 30 yolcu bulunan ilk vagonu, konteynere çarparak yan yatmış, kazada 10 kişi çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.

Bornova'nın Ağaçlı Yol mevkisinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü karşısında bulunan, İzmir Metrosu'nun Sanayi ile Bölge istasyonları arasındaki yaya üst geçidine, dün akşam saatlerinde, altından geçen vinç çarptı. Çarpmanın etkisiyle üst geçidin bir bölümü metro hattının üzerine, diğer bölümü ise yola çöktü. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı belirtilen olayda, olası facia ucuz atlatıldı. Kaza nedeniyle Sanayi Durağı'ndan Evka- 3'e kadar olan bölümdeki metro seferleri durduruldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce metro seferlerinin durdurulması nedeniyle kent içi ulaşımda aksama olmaması için Sanayi Durağı'ndan Evka- 3 yönüne ek otobüs seferleri konuldu. Ekipler, gece boyu çalışarak, devrilen köprünün parçalarını raylardan kaldırıp, hattı ulaşıma açtı. Sabah saatlerinde ilk seferden itibaren metroda ulaşım normale döndü.

https://youtu.be/2Wyjzq5yX-0

VİNÇ OPERATÖRÜ ADLİYEYE SEVK EDİLECEK


Olayın ardından polis merkezine götürülüp, ifadesi alınan vinç operatörü İlker Burgaz'ın (33), 'trafik güvenliğini tehlikeye sokmak' ve 'kamu malına zarar vermek' suçlarından adliyeye sevk edileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER