Bozdağ'da kartpostallık görüntü

Bozdağ'da kartpostallık görüntü

İzmir'in Ödemiş ilçesinin yüksek kesimlerindeki mahallerinden Bozdağ'ın zirvesi beyaza bürünürken, ortaya çıkan görüntü seyir zevki yarattı.

İzmir şehir merkezine 110, Ödemiş ilçe merkezine 26 kilometre mesafedeki Bozdağ, kış mevsimiyle birlikte beyaz örtüyle kaplanmaya başladı. 1135 metre yüksekliğindeki Bozdağ'ın zirvesinde doyumsuz manzaralar oluştu. Bozdağ'a gitmek için en uygun dönemin kar seviyesinin yoğun olduğu aralık ve mart ayları arası olduğu belirtildi. Kayak ve snowboard sevenlerin gözü ise Bozdağ Kayak Merkezi'ne çevrildi.

https://youtu.be/qSGngpRXPT8

Ancak birkaç yıl önce çığ tehlikesi nedeniyle kapanan tesis, hala hizmet vermiyor. Buna rağmen bölgeye gitmek isteyenler, İzmir'den özel araçla ya da toplu ulaşımla bölgeye yaklaşık 1 ila 2 saat arasında ulaşabiliyor. Bornova ilçesindeki otogardan hareket eden Ödemiş otobüsleriyle ilçe merkezine gelecek kişiler, Bozdağ'a giden dolmuşlar aracılığıyla bölgeye gidebiliyor. Kış turizmi için göze çarpan bölgedeki dağ köyleri ise doğa tutkunları için adeta çekim merkezi olarak öne çıkıyor.

Bölgenin öneminden bahseden Ödemiş Belediye Başkanı AK Partili Mahmut Badem ise, amaçlarının Bozdağ'da kayak merkezini canlandırarak, cazibe merkezi haline getirmek olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER