VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi, çekişmeli bir mücadeleye sahne olan Fenerbahçe Esports ve son dönemde performansı yükselen Galatasaray Esports arasındaki derbi maçına ev sahipliği yaptı. Fenerbahçe Esports, genç kadrosu ve teknik oyunu ile öne çıkarken Galatasaray Esports ise son zamanlarda dikkat çekici bir performans sergiliyordu. İki takım, playofflara katılmak için karşı karşıya geldi.

VCT: Birlik Ligi Fenerbahçe-Galatasaray derbisi birlik mesajı

Maç öncesinde, her iki kulüp de birlik ve beraberlik mesajı vererek ortak bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım, espor takipçileri tarafından büyük takdir topladı.

VALORANT Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde yaşananlar

Fenerbahçe Esports ve Galatasaray Esports arasında BO3 formatında oynanan VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi derbi maçı, büyük bir heyecana sahne oldu. Galatasaray Esports ilk harita olarak Fracture'ı, Fenerbahçe Esports ise Pearl haritasını tercih etti.

İlk haritada kafa kafaya geçen mücadelenin ilk yarısını 7-5 önde kapatan Fenerbahçe, 13-9'luk skorla Fracture haritasının galibi oldu. MVP ise 1.7 KDA ile Best oldu.

Fenerbahçe'de derbi mesaisi başladı Fenerbahçe'de derbi mesaisi başladı

İkinci haritada ise Fenerbahçe'nin seçtiği Pearl haritasında Galatasaray çok iyi bir performans sergiledi. İlk yarıyı 9-3'lük skorla önde kapatan Galatasaray, 13-6'lık skorla seriye denge getirdi ve durumu 1-1 yaptı. MVP ise 2.9 KDA ile Docent oldu.

Serinin final haritası Ascent'te ise ezeli rekabetin izi vardı. İlk yarıda 7-5'lik skorla önde olan Galatasaray, son rounda kadar kafa kafaya ve heyecan dolu geçen mücadelenin sonunda 13-9'luk skorla galip geldi ve adını VCT: Birlik Ligi playofflarına yazdırdı.

VALORANT Fenerbahçe-Galatasaray derbisini kim kazandı?

Galatasaray, serilerde 2-1 galip geldi ve adını VCT: Birlik Ligi playofflarına yazdırdı.