Valorant Challengers Türkiye: Birlik Ligi'nde 10 takım yer alıyor ve üçüncü hafta müsabakaları sürüyor. Her gün iki karşılaşma oynanıyor ve ilk maç Digital Athletics ve Fenerbahçe Esports arasında geçti. 2-0 sonuçlanan müsabakayı Digital Athletics kazandı ve bu galibiyetiyle ligdeki ilk galibiyetini aldı. Fenerbahçe Esports ise bu müsabakada ilk mağlubiyetini aldı.

Digital Athletics, ilk haritayı Haven olarak seçti. Favori olan Fenerbahçe Esports, ilk yarıyı 8-4 önde tamamladı ama Digital Athletics ikinci yarıda büyük bir comeback yaparak rakibine sadece 2 tur verdi ve haritayı 13-10 kazandı. İkinci harita Fenerbahçe Esports tarafından Pearl olarak seçildi ve ilk yarı Digital Athletics tarafından 9-3 önde bitirildi. İkinci yarı Digital Athletics, haritayı 13-6 kapatmayı başardı ve maç 2-0 sonuçlandı. Maç üçüncü haritaya uzamadı.

IF PARLA ESPORTS GÜNÜN İKİNCİ MAÇINDA KAZANAN TARAF

Günün ikinci karşılaşması, turnuvanın lideri Papara SuperMassive ve IF Parla Esports arasında oldu. İlk harita Papara SuperMassive tarafından Pearl olarak seçildi ve çekişmeli bir yarışma oldu. Papara SuperMassive ilk yarıyı 8-4 önde bitirdi ama IF Parla Esports ikinci yarıda maçı uzatmalara taşıdı ve uzatmalarda maçı 16-14 kazandı.

Günün ikinci karşılaşması turnuvadaki lider Papara SuperMassive ile IF Parla Esports arasındaki mücadelede gerçekleşti. İlk harita Papara SuperMassive tarafından Pearl olarak seçildi. Çekişmeli bir mücadelenin ardından ilk yarı Papara SuperMassive tarafından 8-4 önde bitirildi, ancak ikinci yarıda IF Parla Esports maçı uzatmalara taşıdı ve uzatmalarda 16-14 kazandı. İkinci harita Fracture olarak IF Parla Esports tarafından seçildi. Papara SuperMassive bir önceki haritadaki mağlubiyetinin ardından ilk yarı 7-5 önde tamamladı ve ikinci yarıyı 13-5 kapatarak haritayı kazandı. Üçüncü harita Ascent olarak seçildi ve IF Parla Esports ilk yarı 9-3 önde bitirdi, ikinci yarı da üstünlüğünü koruarak haritayı ve maçı kazandı. Papara SuperMassive ilk kez ligde mağlup oldu.

BBL Esports – DRX maçı saat kaçta? Nerede yayınlanacak? Valorant Champions Tour: LOCK/IN turnuvası ne zaman başlayacak? BBL Esports – DRX maçı saat kaçta? Nerede yayınlanacak? Valorant Champions Tour: LOCK/IN turnuvası ne zaman başlayacak?

Valorant Challengers Türkiye Birlik Ligi'nin 3. haftasının 3. gününde kimler karşılaşacak?

Valorant Challengers Türkiye Birlik Ligi'nin 3. haftasının 3. gününde Galacticos ile S2G Esports ve Galatasaray Esports ile Fire Flux Esports karşılaşacak.