Okullar 2 Gün Tatil Edildi

Karadeniz Ereğli ilçesinde devam eden olumsuz hava koşulları, Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesindeki eğitime 2 gün ara verilmesine neden oldu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Kuvvetli yağış ve fırtınanın ilçeyi olumsuz etkilediği" belirtilerek, 21 Kasım Salı ve 22 Kasım Çarşamba günleri resmi ve özel tüm eğitim kurumlarında, rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil, eğitime 2 gün süreyle ara verileceği ifade edildi.

Ek MTV'de Son Ödeme Tarihi Bugün Ek MTV'de Son Ödeme Tarihi Bugün

Önlemler Alındı: Engelli ve Hamile Personel İdari İzinli

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin, aynı tarihlerde 2 gün idari izinli sayılacağı vurgulandı. Bu önlemle, özellikle risk grubundaki personelin güvenliği gözetiliyor.

Hamsi Festivaline Fırtına Engeli

Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Hamsi Festivali, ilçedeki olumsuz hava koşulları sebebiyle ertelendi. Belediye yetkilileri, yaşanan doğal afetin etkilerini azaltmak için tüm ekiplerin seferber olduğunu belirtti. Açıklamada, "Kentte yaşanan en büyük doğal afet sonrasında, önceliğimiz afetin neden olduğu hasarları onarmak" denilerek, Hamsi Festivali'nin ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Kaynak: Haber Merkezi