Türkiye'nin gururu astronot Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda geçirdiği mutlu anın özel bir fotoğrafını paylaştı.

İlk Türk Astronotun Gülümseyen Yüzü

Uzaya çıkan ilk Türk astronot Alper Gezeravcı, kapsüllerinin kenetlenme limanına ulaştıktan hemen sonra bu özel anı ölümsüzleştirdi.

Fotoğrafta, Gezeravcı'nın yüzündeki mutluluk, diğer astronot arkadaşlarıyla birlikte yaşanan bu anın değerini yansıtıyor.

Uzaydaki Dostluk ve Deneyler

Sosyal medya hesabından paylaşılan bu karede, astronotların yüzlerindeki samimi gülümsemeler dikkat çekiyor. Gezeravcı, "Kapsülümüz kenetlenme limanına eriştikten kısa bir süre sonra yüzümüzdeki mutluluk astronot arkadaşlarımızın kameralarına bu şekilde yansımış. Uluslararası Uzay İstasyonu, farklı ülkelerden astronotları bir araya getirerek küçük bir dünya oluştururken evrene ışık tutmak için gerçekleştirilen birçok deneye de ev sahipliği yapıyor" şeklinde konuştu.

Özlem'in katili tutuklandı! Özlem'in katili tutuklandı!

Uzay İstasyonu'nun Önemi

Uluslararası Uzay İstasyonu, dünyanın dört bir yanından gelen astronotları bir araya getirerek evrenin sırlarını çözmek adına çeşitli deneylere ev sahipliği yapıyor. Bu benzersiz laboratuvar, astronotların uzayda geçirdikleri zamanın yanı sıra, dünya üzerindeki uluslararası işbirliğine de ışık tutuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ