Kamu İhale Kurumu'ndan yeni düzenlemeler Kamu İhale Kurumu'ndan yeni düzenlemeler

Daha önce de seyirciyle buluşan ve büyük beğeni toplayan eserin biletleri günler öncesinden talep görüyor. Mersin DOB, kötü kalpli büyücü Carabosse'un 100 yıl boyunca uyuttuğu prensesin öyküsünün anlatıldığı, müziği ünlü besteci P.İ.Çaykovski'ye ait iki perdelik ‘Uyuyan Güzel’ balesini 29 Nisan Pazartesi saat 20:00’de ve 2 Mayıs Perşembe saat 20:00’de Opera Sahnesi’nde gerçekleştirecek. Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler içinse, matine seçeneği ile 4 Mayıs Cumartesi saat 15:00’de sanatseverler ile buluşacak.

Eserin orkestra şefliğini Artun Hoinic üstlenirken, Marius Petipa'nın koreografisinin üzerine Volkan Ersoy ve Armağan Davran'ın koreografisi ile sahnelenen eser de bale sanatçılarının üstün performansı ve müziğin büyülü gücü ile görsel şölen sizleri bekliyor. Eser sorumluluğunu Erdoğan Şanal üstlenirken, dekoru Hatice Kaptı, kostümü Nursun Ünlü, ışık tasarımı ise Tarı Deniz tarafından hazırlandı.

Eserde bale sanatçıları; Özlem Şenormanlılar, Burak S. Cebeci, Yukiko İto, Tutku Barın Tümen, Ozan Demirbaş, Nazerke Akhmet, Meltem Ayar, Turgay Ak, Niyazi Cİngiz, Yuji Shimizu, İsmail Şereflioğlu, Cem Çilingir, Rica Ochiai, Pınar Humar, Nino Svimonishvili, Özge U. Ösmen, Pelinsu Kavaklıoğlu, Yusuf Afacan, Murat Koman, B. Hasan Akyol, Berne Turan İleri, Hülya Ö. Aydoğan rol alacak. 

Kaynak: DHA