9 EYLÜL- Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, dün sabah 11.00'i işaret etmiş, sosyal medya hesaplarından çok önemli bir şeyi açıklayacağını söylemişti. Utku Gümrükçü'den beklenen açıklama geldi. Gümrükçü, ne dedi? İşte detaylar...

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, dün akşam saatlerinde yaptığı duyuruda kent ile ilgili önemli bir kararı saat 11:00’de sosyal medya hesabı üzerinden duyuracağını ilan etmişti. Gümrükçü, sosyal medya kullanıcılarının aksine Karşıyaka Belediyesi ile olan sınır anlaşmazlığı konusu ile ilgili mahkeme sürecinin kendi lehlerine sonlandığını açıkladı. Çiğli’nin Karşıyaka’dan ayrıldığı dönemde yaşanan sınır anlaşmazlığının çözülememesi sebebiyle süreci mahkemeye taşıdıklarını kaydeden Gümrükçü, sınırların yeniden belirlenmesi konusunda çalışma yürütülmesi için de çağrı yaptı.

Başkan Böcek'in ilk protokol ziyareti Vali Şahin'e Başkan Böcek'in ilk protokol ziyareti Vali Şahin'e

utku gümrükçü-1

utku gümrükçü 2

Gümrükçü'nün açıklaması şöyle: “Çiğlimizin uzun yıllardır süren tramvay, çöp tesisi ve arıtma tesisinden kaynaklı koku sorunlarını çözme gayreti içerisindeyiz… Bunların yanı sıra 12 Eylül darbesinde Çiğli Belediyesi'nin kapatılması ve 1992 yılında tekrar açılmasından günümüze gelen başka bir sorunumuz daha bulunmaktaydı. Geçmiş dönem belediye başkanlarımızın da üzerinde titizlikle durduğu ve 2019 yılında göreve gelirken sorunu çözeceğimi belirttiğim bir konu bize tebliğ edilen mahkeme kararıyla nihayet Çiğli lehine sonuçlanmıştır. Karşıyaka Belediyesi ile Çiğli Belediyesi arasında devam eden davada, lehimize olan karara Karşıyaka Belediyesi'nin Danıştay'a açmış olduğu karar düzeltme istemi mahkeme tarafından reddedilmiştir. Bu karar ile birlikte Çiğlimiz hakkı olan sınırına kavuşacaktır. Çiğli Belediyesi olarak halkımıza bu kararı duyurur, yetkilileri, tüm siyasi parti temsilcilerini ve Sivil Toplum Örgütlerini Çiğli'nin hakkını temsil eden bu kararın arkasında durmaya davet ediyoruz. Not: Dünkü paylaşım nedeniyle yazılan mesajları okudum. Özellikle yerel seçimler ile ilgili adaylığım konusunda destekleriniz için teşekkür ederim. Bu konu ile ilgili sizlerle birlikte adaylığıma karar vereceğimi belirtmek isterim."

Kaynak: HABER MERKEZİ