Kent merkezinde akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak nedeniyle su birikintileri oluştu, bazı araçlar yolda kaldı. Sağanak nedeniyle Uşak - İzmir karayolu geçici olarak trafiğe kapatıldı.

Araçlar mahsur kaldı

Otogar kavşağı yakınlarında çok sayıda araç, suda mahsur kaldı. Otomobiliyle mahsur kalan bir kişi ve iki çocuğu, vatandaşların yardımıyla kurtarıldı. Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağı yakınlarında ise yoldaki su birikintisi nedeniyle duran otomobile tır arkadan çarptı, kazada iki kişi yaralandı.

Uşak Belediyesi itfaiye ekipleri, ev ve iş yerlerinden su tahliyesi yaptı. Bazı vatandaşlar, tıkanan mazgalları kendi imkanlarıyla açmaya çalıştı. Merkeze bağlı Ciğerdede köyü civarında etkili olan dolu nedeniyle tarlalar ve ormanlık alanlar beyaza büründü. Dolu yağışı nedeniyle bazı sürücüler, köy yolunda ilerlemekte güçlük çekti.

Nevşehir

Ciple otomobil kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı Ciple otomobil kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Kent merkezinde ve kırsal bölgelerde yer yer etkili olan dolu yağışı sebebiyle sel ve su taşkınları meydana geldi. Özellikle Derinkuyu ilçesinde etkisini hissettiren dolu, Yazıhüyük beldesi ve civar köylerdeki meyve ağaçlarına zarar verdi, buğday ve patates tarlalarında su birikintileri oluşturdu. Çiftçiler, kendi imkanlarıyla tarım arazilerindeki suyu tahliye etmeye çalıştı.

Kaynak: AA