Turkuaz Koy, İzmir'in doğa harikası Urla ilçesinde yer alan ve eşsiz pamuk kumlarıyla bilinen muhteşem bir doğa harikasıdır. Masmavi denizi ve yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini büyüleyen bu koya ulaşmak için çeşitli yollar mevcuttur.

Turkuaz Koy'un Büyüsü

Turkuaz Koy, adını koyun dibindeki pamuk kumlardan alan, İzmir'in incisi Urla ilçesinde yer alır. Masmavi denizi ve yemyeşil doğası ile adeta bir cennet parçasıdır. Buraya yürüyerek veya tekne ile ulaşabilir, sessizliğin ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Urla Demircili Koyu

Gezmeye Doyamayacağınız Muğla Köyleri - Muğla'nın En Güzel 7 Köyü Gezmeye Doyamayacağınız Muğla Köyleri - Muğla'nın En Güzel 7 Köyü

Koya Ulaşım Yolları

Turkuaz Koy'a ulaşmak için öncelikle Urla'dan Altınköy plajına gelmelisiniz. Plajdan yürüyerek yaklaşık 15 dakikada koya varabilirsiniz. Yürüme veya tekne haricinde, altı yüksek araçlarla da koya ulaşmak mümkün, ancak bu yöntem pek tavsiye edilmez. Plajda herhangi bir işletme bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz veya Altınköy plajından temin etmeniz gerekecektir.

Kamp İçin Alternatif: Demircili Koyu

Kamp yapmak isteyenler için Turkuaz Koy'a yakın Demircili Koyu iyi bir alternatiftir. Demircili Koyu'nda kamp alanları, restoranlar ve kafeler bulunur, böylece hem doğayla iç içe olabilirsiniz hem de ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz.

Doğayı Koruma Çağrısı

Bu cennet koyda geçirdiğiniz zamanı daha da anlamlı kılmak için çevrenizi temiz tutmayı unutmayın. Doğada misafiriz ve doğaya saygı göstermeli, geride sadece ayak izlerimizi bırakmalıyız. Çöplerimizi doğaya bırakmamalı, yanımızda bir torba içinde biriktirerek uygun yerlere atmalıyız.

Kaynak: HABER MERKEZİ