Valilik tarafından yapılan açıklamada, 15 Mart'ta meydana gelen sel felaketinin ardından dün öğleden sonra yeniden başlayan sağanak yağışın gece boyunca devam ettiği ve gerekli tüm önlemlerin alındığı ifade edildi.

Açıklamada, sahada 9 bin 622 personel ve 1687 aracın görev yaptığı belirtilerek, sel nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşların sayısının 16 olduğu ve Bozova ilçesinde kayıp olan bir vatandaşın arama çalışmalarının halen sürdüğü açıklandı. Ayrıca, sel nedeniyle zarar gören 3 bin 154 konut, iş yeri, araç ve ev eşyası için tespit çalışmalarının tamamlandığı ve ekiplerin sahada zarar tespit çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Afyonkarahisar Merkez'de icradan satılık 120 m² daire Afyonkarahisar Merkez'de icradan satılık 120 m² daire

Açıklamada, felaket sonucu hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen valilik, olumsuzlukların önüne geçebilmek için halkın dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğine vurgu yaptı. Uyarıların resmi kanallar aracılığıyla yapıldığı ve halkın bu uyarılara harfiyen uyması gerektiği ifade edildi. Tüm hemşehrilerin güvenlikleri açısından gerekli önlemleri almaları ve uyarılara dikkat etmeleri önem arz etmektedir.