Fransız polisi, ünlü sinema oyuncusu Alain Delon’un evinde yaptığı baskında 72 adet silah ve 3 binin üzerinde mermi ele geçirdi. Delon’un evinde silah ruhsatı olmadan kurduğu bir atış poligonu da ortaya çıktı.

5 büyüklüğünde korkutan deprem! 5 büyüklüğünde korkutan deprem!

Delon’un evinde silah araması

Fransız sinema tarihinin efsane isimlerinden biri olan 88 yaşındaki Alain Delon’un Douchy-Montcorbon kasabasındaki evinde polis tarafından salı günü bir silah araması yapıldı. Arama, mahkemeden bir yetkilinin Delon’un evinde bir silah görmesi ve durumu hakime bildirmesi sonucu başlatıldı.

BBC Türkçe’nin haberine göre, polis evde 72 adet silah ve 3 binin üzerinde mermi buldu. Silahların çoğunun av tüfeği olduğu, bazılarının ise koleksiyon değeri taşıdığı belirtildi. Delon’un evinde ayrıca silah ruhsatı olmadan kurduğu bir atış poligonu da tespit edildi.

Savcılık, Delon’un silah ruhsatının olmadığını ve yasal işlem başlattığını açıkladı. Delon’un avukatı ise müvekkilinin silah meraklısı olduğunu ve silahların güvenli bir şekilde saklandığını savundu.

Delon’un sağlık ve aile sorunları

Delon, 2019 yılında geçirdiği felç sonrası sağlık sorunları yaşamaya başlamıştı. Ünlü oyuncu, son olarak 2019 Cannes Film Festivali’nde görülmüş ve burada ‘Fahri Altın Palmiye’ ödülü almıştı.

Delon’un aile hayatı da son yıllarda gündemden düşmedi. Delon’un üç çocuğu arasında babalarının sağlığı, mal varlığı ve vasiyeti konusunda çıkan anlaşmazlıklar mahkemeye taşındı. Geçen ay mahkeme, Delon’un tıbbi durumunu değerlendirmek için bir doktor atadı. Ancak doktorun raporuna çocuklar itiraz etti.

Delon, Eylül 2019’da yakın arkadaşı ve meslektaşı Jean-Paul Belmondo’nun cenazesine katılmıştı. Belmondo, 88 yaşında hayatını kaybetmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ