Hacettepe Üniversitesi Beytepe Öğrenci Evler’inde kalan bir öğrenci, odasında yaşamına son verdi. Geçtiğimiz aylarda Eskişehir ve Ankara’da da üç öğrenci canına kıymıştı. Öğrenciler, üniversite yönetimini ve yurt müdürlüğünü sorumlu tutarak açıklama yapılmasını istedi.

Öğrenci odasında ölü bulundu

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Öğrenci Evler J Blok’ta kalan bir üniversite öğrencisi odasında canına kıydı. İhbar üzerine olay yerine polis, ambulans ve olay yeri inceleme ekiplerinin sevk edildiği öğrenildi. Öğrencinin kimliği ve ölüm nedeni henüz açıklanmadı.

Üniversite ve yurt yönetiminden açıklama bekleniyor

Konuya ilişkin, Türk Tabipleri Birliği (TTB) öğrenci konseyinden yapılan açıklamada, “Arkadaşımızı kaybedeli 2 saatten fazla olmasına rağmen hala bir açıklama yapılmadı. Rektörlüğün de yurt müdürlüğünün de derhal açıklama yapmasını bekliyoruz. Bu olayın üstünün kapatılmasına izin vermeyeceğiz, olayın takipçisiyiz!” denildi.

Çiftçilere müjde! Tarımsal destekleme ödemesi hesaplara aktarılıyor Çiftçilere müjde! Tarımsal destekleme ödemesi hesaplara aktarılıyor

Olayın ardından Hacettepe Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, “Beytepe Öğrenci Evlerinde kalmakta olan öğrencimiz Ayşegül Tayyar, hayatını kaybetmiştir. Sevgili öğrencimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine baş sağlığı diliyoruz. Acı kaybımıza ilişkin soruşturma yürütülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Son bir ayda 4 öğrenci yaşamına son verdi

Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi İ.Z.K, 30 Ekim tarihinde yurt odasında ölü bulunmuştu. Öğrencinin intihar ettiği iddia edilmişti.

Anadolu Üniversitesi öğrencisi R.A. 14 Ekim’i 15 Ekim’e bağlayan gece, kampüste bulunan yemekhane önünde yaşamına son vermişti. İlköğretim matematik öğretmenliği okuyan R.A’nın cebinden çıktığı iddia edilen 3 sayfalık notta; R.A. geçim sıkıntısı yaşadığını belirtmiş, arkadaşları da bu durumu doğrulamıştı.

Ondan önceki haftalarda, Eskişehir Mükrime Hatun Kız KYK yurdunda Sezen isminde bir üniversite öğrencisi de canına kıymıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ