Türkiye Bilişim Vakfı platformlarından "Başlangıç Noktası" koordinasyonuyla bir araya gelen Türkiye İş Bankası’nın "Yapay Zekâ Fabrikası" programı ile Softtech ve Insider şirketleri, üniversite öğrencilerine yapay zekâ ve yazılım alanlarında rotasyonlu staj fırsatı sunacak.

Türkiye Bilişim Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, "Başlangıç Noktası" koordinasyonuyla; Yapay Zekâ Fabrikası, Softtech ve Insider iş birliği ile hayata geçirilen "Yapay Zekâ ve Yazılım Programı" rotasyonlu staj programı için başvuru süreci devam ediyor.

27 Şubat 2024 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği programda, üniversite üçüncü sınıf öğrencileri, mezuniyet öncesinde kariyer yolculuklarına ilk adımı atarak staj deneyimi kazanacak.

Türkiye’nin önemli üç şirketini bir araya getiren proje kapsamında, başvurular arasından seçilecek 15 üniversite öğrencisine staj imkânı verilecek.

Öğrenciler, kendi tercihleri ile uzaktan veya fiziksel olarak Yapay Zekâ Fabrikası (Türkiye İş Bankası), Softtech ve Insider’da deneyim yolculuğuna çıkacak.

Klavyenizin Gizli Kahramanı: Insert Tuşu Ne İşe Yarar? Klavyenizin Gizli Kahramanı: Insert Tuşu Ne İşe Yarar?

Yapay zekâ ve yazılım alanında sahip oldukları bilgileri, üç farklı sektörde deneyimleme fırsatı yakalayacak stajyerler, mezuniyet öncesinde kariyerlerine "Başlangıç Noktası" eşliğinde güçlü bir adım atacak.

Üç şirkette de üçer aylık stajlardan oluşan dokuz aylık program için başvurular 27 Şubat 2024 tarihinde sona erecek.

Adayları başvuru sürecinde, yetkinliklerini görmelerini sağlayan test ve envanterlerin yanı sıra, eğitimler ve jüri mülakatları bekliyor.

Program başvuruları Microfon ve Youthall platformları üzerinden alınıyor. Programdan önce sunulacak olan eğitimler ise Enocta platformu üzerinden uzman kişiler tarafından verilen çevrimiçi video eğitim içerikleri ile sağlanacak. Ayrıca Youniverse ve Wext de İngilizce içerikleri ile stajyerlere destek olacak.

Kaynak: aa