Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin güzelliklerini keşfetme fırsatı sunan turizm ve tanıtım gezileri, hız kesmeden devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği gezilerle gençler, şehri daha yakından tanıma fırsatı buluyor.

İL ORMANI’NDA DOĞA İLE BAŞ BAŞA

Mildiyö Hastalığı Nedir? Mildiyö Hangi Bitkilerde Görülür? Mildiyö Hastalığına Karşı Mücadele Yöntemleri Mildiyö Hastalığı Nedir? Mildiyö Hangi Bitkilerde Görülür? Mildiyö Hastalığına Karşı Mücadele Yöntemleri

Sakarya’da öğrenim gören üniversite öğrencileri de Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri oldu. Gezi, İl Ormanı Tabiat Parkı ile başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımı ile yepyeni bir görünüme kavuşan İl Ormanı’nda yürüyüş yapan öğrenciler, daha sonra şehrin güney bölgesine doğru yola çıktı.

Gezinin güneydeki ilk durağı, Ali Fuat Paşa Müzesi oldu. Kuva-i Milliye dönemi eserlerine ayrılmış müzede gezerek şehrin tarihi üzerinde yolculuğa çıkan öğrenciler, daha sonra II. Bayezid Köprüsü’nü inceledi ve burada fotoğraflar çekildi.

Sakarya’nın tarih kokan sokakları, caddeleri, evleri ve doğa güzelliklerini barındıran Taraklı’ya geçen ekip Osmanlı’nın bölgedeki ilk fetih yerlerinden biri olan ‘Sakin Şehri’ tanıdı. Geziye katılan gençler, Büyükşehir Belediyesi’ne kendilerine bu imkanı sunduğu teşekkür etti.

Kaynak: İGFA