Ünlü gazeteci Uğur Dündar, Metin Akpınar'ın ikiz kızlarından biri olan Dilara Gülatan'ın kendisini biyolojik babası olarak iddia etmesi üzerine harekete geçti. Dündar, Gülatan'ın baba olduğunu iddia ettiği dava ile ilgili yasal işlem başlattı ve mahkemeden haberlere yayın yasağı kararı aldırdı.

Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Değerli Müge. Ben bu kadını ilk kez görüyorum. Dava dilekçesine göre güya 1985 yılında İzmir'de tanışmışız ve birlikte yaşamışız. Oysa o yıllarda benim İzmir'le hiçbir ilgim yok. Kaldı ki adli tıp raporu çok ayrıntılı ve hiçbir kuşkuya yer vermeyecek kadar net. Ayrıca o yıllarda bekarım." ifadelerini kullanarak Gülatan'ın iddialarını yalanladı.

Dündar, canlı yayında da Gülatan'ın iddialarına cevap vererek, "Ben kendimden o kadar emindim ki... Metin Akpınar 'Bir gecelik hikaye' diyor ama bizim bir süre birlikteliğimiz olmuş. İnsan muhakkak hatırlar, ben böyle bir isimle asla birlikte olmadım. Kendimden çok eminim." dedi.

Dündar ve Gülatan'ın DNA testinin sonucu da Dündar'ın masumiyetini kanıtladı. Dündar, test sonucunu şu şekilde açıkladı: "Biz hastanede kamera önünde kan ve saç örneği verdik, rapor 7 ay sonra geldi. Bu rapor 15-20 gün önce geldi. Raporda benim, kızın babası olmadığım söyleniyor."

Gülatan, DNA Testinde Kural İhlali İddiasıyla Adli Tıp'a İtiraz Etti

Dilara Gülatan ise Dündar'ın babalık iddiasını reddetti ve DNA testinde kural ihlali yapıldığını öne sürerek Adli Tıp Kurumu'na itiraz etti. Gülatan, davasında kararlı olduğunu ve haklarını sonuna kadar savunacağını ifade etti.

Kızılcık Şerbeti'nin Nilay'ı Feyza Civelek, Uyuşturucu Skandalı Sonrası İlk Paylaşımını Yaptı! Kızılcık Şerbeti'nin Nilay'ı Feyza Civelek, Uyuşturucu Skandalı Sonrası İlk Paylaşımını Yaptı!

Dava Sonuçlanana Kadar Haberlere Yayın Yasağı

Uğur Dündar, Gülatan'ın iddialarına karşı yasal işlem başlatmasının ardından mahkemeden haberlere yayın yasağı kararı aldırdı. Dava sonuçlanana kadar bu yasağın geçerli olacağı belirtildi.

Dündar: "Elimden Gelen Yardımı Yapmaya Hazırım"

Dündar, Gülatan'ın zor bir hayat yaşadığını ve ona her türlü yardımı yapmaya hazır olduğunu söyledi. Dündar, "Onun adına çok üzülüyorum adına asla dava açmayacağım. Zor şekilde büyüdüğünü biliyorum. Haziran ayında karar davası olacak ve mahkemenin bizim haklılığımızı ortaya çıkaracağını biliyorum." dedi.

Editör: Utku Çelik