Ünlü model ve sunucu Ebru Şallı ile iş insanı Uğur Akkuş, 2019 yılında evlenmişti. Ancak çiftin evliliği, kripto para dolandırıcılığı, şiddet ve fikir ayrılıkları gibi iddialarla sarsıldı. Peki, Uğur Akkuş kimdir? Ebru Şallı ile Uğur Akkuş boşandı mı? İşte çiftin boşanma süreci hakkında bilinenler.

Uğur Akkuş kimdir?

Uğur Akkuş, ünlü model ve sunucu Ebru Şallı’nın eşi olan bir iş insanıdır. 1984 yılında doğan Uğur Akkuş, Bilkent Üniversitesi ve Almanya Essen-Duisburg Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Dış ekonomik ilişkiler kurulu Kuveyt iş konseyi başkan yardımcılığı, Suudi Arabistan iş konseyi başkan yardımcılığı, Türk Amerikan iş adamları derneği yüksek istişare kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur. Ayrıca KUVİD Derneği kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. İstanbul Boğaziçi Eğitim ve Kültür Vakfı başkanı ve yönetim kurulu üyesi olan Uğur Akkuş, iyi derecede İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça bilmektedir. 2019 yılında Ebru Şallı ile ikinci evliliğini yapan Uğur Akkuş’un ilk evliliğinden iki çocuğu vardır. Uğur Akkuş, kripto para dolandırıcılığı, şiddet ve fikir ayrılıkları gibi iddialarla gündeme gelmiştir. Hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştır. Ebru Şallı ile boşanma sürecinde olduğu iddia edilmektedir. 

96. Oscar Ödülleri Disney+ Türkiye'de İzleyiciyle Buluşacak 96. Oscar Ödülleri Disney+ Türkiye'de İzleyiciyle Buluşacak

Ebru Şallı ve Uğur Akkuş nasıl tanıştı?

Ebru Şallı ve Uğur Akkuş, 2019 yılında bir arkadaş ortamında tanıştı. Kısa sürede aşk yaşamaya başlayan çift, aynı yılın eylül ayında nikah masasına oturdu. Ebru Şallı, bu evlilikten önce iki kez evlenmiş ve boşanmıştı. Uğur Akkuş’un ise ilk evliliğinden iki çocuğu vardı.

Ebru Şallı ve Uğur Akkuş’un evliliğinde neler yaşandı?

Ebru Şallı ve Uğur Akkuş’un evliliği, pek çok sorunla karşılaştı. Çiftin ilk krizi, Uğur Akkuş’un eski eşi Gonca Derin’in boşanma davası açmasıyla başladı. Gonca Derin, Uğur Akkuş’un kendisine şiddet uyguladığını, aldatıp terk ettiğini, mal varlığını gizlediğini ve Ebru Şallı ile evlenmek için acele ettiğini iddia etti. Gonca Derin, Uğur Akkuş’tan 10 milyon TL tazminat ve 50 bin TL nafaka talep etti. Bu dava, 2020 yılının sonunda sonuçlandı ve çift boşandı.

Ebru Şallı ve Uğur Akkuş’un ikinci krizi, Uğur Akkuş’un kripto para dolandırıcılığı yaptığı iddiasıyla gündeme gelmesiyle patlak verdi. Uğur Akkuş’un, iki kişiyi 500 bin dolar dolandırdığı öne sürüldü. Bu iddia üzerine Uğur Akkuş hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Uğur Akkuş, ilk duruşmaya katılmadı ve avukatı aracılığıyla savunma yaptı. Uğur Akkuş, suçlamaları reddetti ve mağdur olduğunu ileri sürdü.

Ebru Şallı ve Uğur Akkuş’un üçüncü krizi, Ebru Şallı’nın eşinden şiddet gördüğü iddiasıyla ortaya çıktı. Ebru Şallı’nın, Uğur Akkuş tarafından darp edildiğini gören bir tanık, olayı basına anlattı. Tanığın ifadesine göre, Uğur Akkuş, Ebru Şallı’yı araç içinde hem sözlü hem de fiziksel olarak şiddete maruz bıraktı. Tanık, Ebru Şallı’yı araçtan çıkarıp kendi aracına aldıklarını ve ambulans çağırdıklarını söyledi. Ebru Şallı’nın, göğsüne darbe aldığını ve acıdığını belirttiğini aktardı. Ebru Şallı, olayın ardından özel bir kliniğe giderek muayene oldu ve röntgen çektirdi. Ancak Ebru Şallı, eşinden şikayetçi olmadı ve olayı yalanladı.

Ebru Şallı ile Uğur Akkuş boşandı mı?

Ebru Şallı ve Uğur Akkuş’un, yaşadıkları sorunlar nedeniyle boşanma kararı aldıkları iddia edildi. Magazin kulislerinde konuşulanlara göre, Ebru Şallı evliliğini bitirmek için harekete geçti. Ebru Şallı, sosyal medya hesabından eşi Uğur Akkuş ile olan fotoğraflarını kaldırdı ve Akkuş’u takip etmeyi bıraktı. Ebru Şallı, çıkan haberlere istinaden yaptığı açıklamada, henüz boşanma davası açmadığını ancak fikir ayrılıkları yaşadıklarını söyledi. Ebru Şallı, “Her evlilikte olduğu gibi zaman zaman biz de fikir ayrılıkları yaşıyoruz. Hepsi bu! Her şeyin hayırlısı olsun” dedi. Ebru Şallı ve Uğur Akkuş’un boşanma sürecinin nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu.

Kaynak: HABER MERKEZİ