İzmir Gaziemir Fuar alanında gerçekleştirilen 25. Tüyap Kitap Fuarı, yoğun katılım ve çeşitli kültür etkinlikleri ile birlikte sürüyor.

Üç yılın ardından düzenlenen fuara yüzlerce yazar, yayın evi, şair ve bestekar katılım sağladı.

Fuar kapsamında gerçekleştirilen konferanslar, söyleşiler ve imza etkinlikleri zaman zaman ilginç gösterilere sahne oldu.

İlköğretim öğrencilerinin öğretmenleri eşliğinde öbek öbek fuara getirilmeleri de hoşnutlukla karşılandı.

Fuara getirilmesi hoşnutlukla karşılandı

Şair ve Bestekarlar Derneği'nin önündeki saz grubunun icrası ise görülmeye değer bir manzara oluşturdu.

Gazeteci yazar, şair ve TRT çalışanı Oğuz Tumbaşı'nın imza sırasında bir grup sanatçı, saz çalıp bestelerini icra etmeye başladı. Bu durum da ortamın bir anda neşelenmesini sağladı.

Depremzedeleri andılar

Fuarda stant açan Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Derneği de, bendir ve ziller eşliğinde yürüyüş yaparak, 'Üşüyorum' yazılı pankartlarla depremzedeleri anma etkinliği gerçekleştirdi.

Fuarın açılışına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş, Türkiye Yayıncılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kocatürk, fuarın onur yazarı Veysel Çolak, TÜYAP Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, davetliler ve kitapseverler katıldı.

Bu yılki fuarın pandemi nedeniyle ara verilen üç yıldan sonra gerçekleştirilmesi, kitapseverleri oldukça mutlu etti.

Fuar kapsamında birçok yayınevi, yeni çıkan kitaplarını tanıtma fırsatı buldu. Ayrıca fuarın düzenlenmesi, yayınevi ve yazarlar için de önemli bir fırsat oldu.

Fuar sayesinde, yazarlar okurlarla buluştu ve kitaplarını imzalama fırsatı buldu.

Geleceğini Kuran Genç Kadınlar sertifikalarına kavuştu Geleceğini Kuran Genç Kadınlar sertifikalarına kavuştu

Fuarda gerçekleştirilen etkinlikler arasında, çocuklar için özel etkinlikler de yer aldı. İlköğretim öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde fuara getirildi ve birçok etkinliğe katılım gösterdi. Çocuklar, yazarlarla buluşarak kitaplarını imzalatma fırsatı buldu. 

TÜYAP Kitap Günleri, pazar günü sona erecek.