Aşk-ı Memnu Şayeste'si Fatma Karanfil hayata gözlerini yumdu. Karanfil'in vefatının ardından sevenleri taziye mesajları aratırken, vatandaşlarda Fatma Karanfil'in hayatına dair detayları öğrenmek için internete başvurdu. Peki Türk Sineması'nın ünlü oyuncusu Fatma Karanfil kimdir? Fatma Karanfil neden öldü? Fatma Karanfil kaç yaşındaydı? İşte detaylar..

Fatma Karanfil 1

FATMA KARANFİL KİMDİR?

3 Şubat 1952'de Eskişehir'de doğan Fatma Karanfil, Language and Culture Center'da eğitim gördükten sonra 1968'de Ses Dergisi'nin düzenlediği yarışmada üçüncülük elde ederek sinema kariyerine başladı. 1975'te Ali Kocatepe ile evlenen Karanfil, bir süre sonra bu evliliği sonlandırdı. 1976-1980 yılları arasında Londra'da tekstil eğitimi aldı. Göğüs kanseri teşhisi konulmasına rağmen hastalığı yenmeyi başaran Karanfil, 2001 yılında mesleğine geri döndü. 2008 yılında Aşk-ı Memnu dizisindeki performansıyla yeniden dikkatleri üzerine çeken oyuncu, Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerinden Keloğlan'da Fatma karakterini canlandırmıştı.

Fatma Karanfil 2

Diamond Tema'nın babası kim, ne zaman vefat etti? Diamond Tema'nın babası kim, ne zaman vefat etti?

FATMA KARANFİL NEDEN ÖLDÜ?

2008-2010 yılları arasında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisinde Şayeste rolünü oynayan Fatma Karanfil, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. Durumu ağırlaşan ve geçtiğimiz günlerde entübe edilen oyuncudan acı haber geldi. 72 yaşında hayata gözlerini yuman Fatma Karanfil'in ölüm haberini de menajeri verdi. Aslı İslamoğlu, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda "Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur" ifadelerini kullandı.

Fatma Karanfil0101

FATMA KARANFİL KAÇ YAŞINDAYDI?

Ünlü oyuncu Fatma Karanfil, 72 yaşındaydı.

FATMA KARANFİL NERELİ?

Ünlü oyuncu Fatma Karanfil, Eskişehir doğumludur. 

Kaynak: HABER MERKEZİ