Zafer ve kurtuluş coşkusunun doyasıya yaşandığı Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin bir diğer ses getiren olayı fidan bağışı hediyesi oldu. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ege Orman Vakfı işbirliğiyle 10’ar adet fidan bağışı hediyesini Edip Akbayram, Gülben Ergen, Ceylan Ertem, Barış Yarkadaş ve Levent Gültekin’e takdim etti.

Toprağa kalıcı iz bırakıldı

Fidan bağışı hediyesinin oldukça anlamlı olduğunu ifade eden konuklar, ormanların yeniden hayat bulması için kendileri adına toprağa kalıcı bir hediye bırakılmasından dolayı Başkan Çetin Akın’a teşekkür etti.

“Konuklarımız adına onlarca fidanı toprakla buluşturduk”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise “Ülkemizin dört bir yanında yaşanan orman yangınları hepimizi derinden üzdü. Doğaya saygılı olmadığımızda binlerce ağacımızı ve canlımızı yitirdiğimizi bir kez daha en acı şekilde gördük. Ormanlarımızı tekrar yeşertmek ve yarınlarımıza nefes olabilmek için şenliğimizde bizimle birlikte olan değerli konuklarımız adına onlarca fidanı toprakla buluşturduk. En büyük amacımız ülkemize, gelecek nesillerimize kalıcı izler bırakabilmek. Fidan bağışı hediyelerimiz de bu kalıcı izlerden biri oldu” dedi.