Trump, NBC’ye verdiği röportajda kendisine yöneltilen suçlamalar üzerine değerlendirmelerde bulundu. Hakkındaki iddialar konusunda masum olduğunu yineleyen Trump, 2024 Başkanlık Seçimleri'nde tekrar seçilmesi durumunda başkanlık af yetkisini kullanma ihtimaline ilişkin "Bunun pek olası olmadığını düşünüyorum" dedi.

Singapore Airlines Yolcusuna Tatsız Sürpriz: 'Sürekli Gaz Çıkaran Köpek Yanımızdaydı!' Singapore Airlines Yolcusuna Tatsız Sürpriz: 'Sürekli Gaz Çıkaran Köpek Yanımızdaydı!'

Trump, yanlış bir şey yapmadığını yinelerek, "Neyi yanlış yaptım? Yanlış bir şey yapmadım. Yani seçime itiraz ettiğim için beni hapse mi atmak istiyorlar?” diye konuştu. Beyaz Saray’daki görevi sırasında kendisine yöneltilen suçlamalara değinen Trump, “Bana kendimi affetme seçeneği sunuldu. Ayrılırken kendimi affedebilirdim. ‘Uğraştığın kişiler deli, kendini affet, hayatın çok daha kolay olacak’ dediler. Kendimi asla affetmeyeceğimi söyledim" ifadelerini kullandı.

2024 Başkanlık Seçimi'nde Cumhuriyetçi Parti'den tekrar aday olan Trump, seçim kampanyalarının yanı sıra New York, Florida ve Georgia’da eyalet ve federal düzeyde açılan davalarla mücadele ediyor.

Kaynak: AA