Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan ilk paylaşım Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan ilk paylaşım

ÖZEL/ Didar DEMİRCİ- Kahramanmaraş’ın Öksüzlü köyünde depremzedelerin depo olarak kullandığı çadır, özel bir şirket tarafından bir aylığına verildiği ve süresi dolduğu için mart ayının ortalarında sökülmüştü. Çadırın sökülmesinden doğan mağduriyet nedeniyle gazetemize ulaşan depremzede Nilgün Bakır, sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla da olayı kamuoyuna duyurmaya çalışmıştı. Ancak Bakır’ın söz konusu paylaşımı bugün ikinci tura kalan cumhurbaşkanı seçimlerine troller tarafından malzeme oldu. Bakır, çadırın hiçbir siyasi parti ya da belediye tarafından sökülmediğini belirterek, “Mağduriyetimizi dile getirmek için çektiği video, seçimlerde çarpıtılarak kullanılıyor. Bu durumu ben yapmışım gibi gösteriliyor. Benim amacım birilerini karalamak ya da bir taraf olmak değil. Şu an sanki CHP’li belediye tarafından çadır sökülmüş gibi yansıtılıyor. Öyle bir şey yok. Bu çadırı özel bir şirket Öksüzlü köyüne bir ay süreliğine vermiş ve sürenin dolmasının ardından gelip sökmüşlerdi. Biz de sürenin uzaması ve burada çadırın kalması talebiyle bu videoyu çekmiştik. Ancak bugün farklı bir amaçla kullanılıp, insanları yanıltmaya çalışıyorlar” açıklamasını yaptı.

TELEFONUM SUSMUYOR

Depremzede Bakır, yalan videonun yayılmasının ardından telefonun susmadığını ve insanların kendisini arayarak suçlamalarda bulunduğunu belirtti. Bakır, “Videoyu görenler beni arayarak bunu neden yaptın diye soruyorlar. Ben bir şey yapmadım. O video seçimlerden de aylar önce çekildi ve orada olan kişiler bunu çekmemi istediler. Ama dediğim gibi özel bir şirket bir aylığına vermişti. Süre dolunca da aldı. Ancak sosyal medyada bu videoyu alıp başka şekilde lanse ediyorlar. Sanki CHP’ye oy vermediğimiz için çadırımız sökülmüş de mağdur edilmişiz, cezalandırılmışız gibi yansıtıyorlar. Ancak öyle bir durum yok” açıklamasını yaptı.

KÖY CHP’YE OY VERMİŞ

Konuya ilişkin CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç da sosyal medya hesabından Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Öksüzlü köyü sandık sonuçlarını paylaşarak tepki gösterdi. Öztunç, “Utanmadan yalan söylüyorlar. Güya Kahramanmaraş Öksüzlü köyü CHP’ye oy vermediği için CHP’li belediyenin köye verdiği çadır toplatılıyormuş. Köy AKP’ye değil CHP’ye oy verdi. (ıslak imzalı tutanak ortada). Çadırı söktürdüğü iddia edilen Dulkadiroğlu Belediyesi CHP’li değil AKP’li. Olay seçimden önce yaşandı. AKP’li belediye çadırı söktürüp aldı. Bu haberler ile troller iftira atıyor ama ülkenin cumhurbaşkanı da böyle bir yalan haberi diline doluyor. Peki anlayacağı dilden soralım Müslüman yalan söyler mi?” sözlerini kaydetti.

Depremzedelerin elinden ‘gıda deposu çadırı’ alındı Depremzedelerin elinden ‘gıda deposu çadırı’ alındı