PTT-Sen ve DGD Sendikası'nda örgütlenen işçiler, Trendyol'daki çalışma koşullarını hapishane şartlarına benzetti. Bu nedenle sendikal hak taleplerini dile getirerek işten çıkarıldılar.

 Burs Kampanyasını Protesto

İşçiler, Trendyol-Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen burs kampanyasını protesto ediyor. "Hak gaspını kabul etmiyoruz" diyen işçiler, Trendyol'un alın terini gasp ederek reklam yaptığını iddia ediyor.

Trendyol'un İmajı Sorgulanıyor

İşçi Cihan Küpeli, burs veren herkese teşekkür ettiklerini ancak Trendyol gibi firmaların uygulamalarını kabul etmediklerini belirtti. PTT-Sen Trendyol Temsilcisi Emre Özdek ise "Çocuğumun hakkını gasp ederek üniversitelilere burs veriyorum adı altında reklamını yapan Trendyol'a buradan haykırıyoruz. Trendyol'un hayırsever görüntüsünün aslında öyle olmadığını söylemeye çalışıyoruz. Kiralarını ödeyemeyen arkadaşlar şu an burada direnmek zorunda" şeklinde konuştu.

Sendikal Hak Talebi

İşten çıkarılan işçiler, sendikal haklarını kullanarak çalışma koşullarının iyileştirilmesini ve haklarının korunmasını istiyorlar.

İngiltere'de uzman doktorlar 2 günlük grev başlattı İngiltere'de uzman doktorlar 2 günlük grev başlattı

Direnişin Sürekliliği

İşçilerin direnişi devam ederken, sendikal hak talepleri ve çalışma koşullarının düzeltilmesi için kamuoyu desteği de artıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ