Isparta Merkez'de icradan satılık 4 katlı bina Isparta Merkez'de icradan satılık 4 katlı bina

TAŞINMAZIN GAZETE İLANI
Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, ARTIRMAYA İLİŞKİN ŞARTLARA ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2014/323 TLMT. sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, ÇUKURÇAYIR/MISIRLI Mahalle/Köy, 346 Ada, 2 Parsel, 25 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, Çukurçayır/Mısırlı Mahallesi, Nergis Sokak, 1. Etap Holtur Sitesi A-2 Blok No:9adresinde yer almaktadır. Taşınmaz 2.452,09 m2 alana sahiptir.Taşınmaz1. Etap Holtur Sitesinin birinci bodrum katında, siteye girişe göre sağında (aldığı cepheler kuzeybatı-batı-güneydoğu) konumlanmıştır. Yol cephesinden girildiği tespit edilen dükkanın camekan doğramalarının alüminyum olduğu, iç ve dış tüm imalatları tam olduğu belirlenmiştir. Dükkânın eksik imalat, düşük kalite malzeme ve yıpranma payının toplam olarak %10 olacağına kanaat getirilmiştir. Bağımsız bölümün alanının brüt 110,00 m2 ve net 99,75 m2 olduğu kat irtifak projesinden belirlenmiştir.
Taşınmazın üzerinde iki bloktan oluşan site yapılmış olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın bulunduğu alana minibüs ve dolmuş ile ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmaz; Ortahisar Belediye sınırları içinde, İmar planında İskan alanı E:1.30 Hmax:25,00 m olarak düzenlenen imar adası içerisinde yer almaktadır. Bu durum taşınmazın değerini olumlu yönde etkilemektedir. Jeolojik ve topoğrafik olarak az eğimli ve sağlam bir yapıda olan taşınmaz, imar parselidir. Taşınmazın çevresindeki alanlarda genel olarak yüksek katlı bloklar bulunmaktadır. Taşınmaz havadar ve deniz manzarasına sahip olup; kuşbakışı sahil yoluna yaklaşık 1,500,00 m, şehir merkezine de yaklaşık 1,60 km mesafededir. Fiili olarak Nergis Sokağa cepheli, köşebaşı parseli olan taşınmazın ulaşım problemi yoktur. Taşınmaz şehrin ticari, ekonomik ve kültürel bakımdan üstün olan merkezlerine kısmen yakın mesafededir. Kıymet takdirine esas bağımsız bölümlerin bulunduğu blok, 4. sınıf A grubu yapılara girmektedir. 1. Etap Holtur Sitesi A-2 Blok adı altındaki binanın çevre düzenlemesinin tamamlanmış olduğu, açık otoparkının olduğu, çocuk oyun alanının olduğu, otomatik kapı sisteminin olduğu, binanın doğalgaz ile ısınma sisteminin sağlandığı, binanın güvenliği için kamera sisteminin olduğu, yapının dış cephesinin BTB kaplama olduğu belirlenmiştir. Bloğun her katında iki daire mevcut olup; blokta çift asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Taşınmazın google mabs görüntüsünden ve inşaat ruhsatlarından 24.11.2006 tarihinde inşaa edilmiş ve18.05.2010 tarihinde yapı kullanma izin belgesinin alınmış olduğu belirlenmiş ve yaşının yaklaşık 10-12 yıllık olduğu tespit edilmiştir.
( TAŞINMAZA AİT KIYMET TAKDİRİ İTİRAZ ÜZERİNE KEÇİBORU İCRA HUKUK MAHKEMESİNİN 2021/ 22 ESAS 2023/1 KARAR SAYILI İLAMIYLA YENİDEN BELİRLENMİŞTİR.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ